BREAKING NEWS

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste ka pasur në 24 orët e fundit

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj për Bashkinë e Tiranës, ma ka kërkuar baza

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj
x
BREAKING NEWS

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e naftës dhe benzinës

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek Avdylajt?”/ Zhdukja e Ervis Martinajt, RENEA zbarkon në këtë qytet

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek
x
BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x

Bota

VIDEO për të mos u humbur/ Meteorologu zbulon se ka ekran me prekje, ky është reagimi epik i tij: Nuk e dija këtë!

VIDEO për të mos u humbur/ Meteorologu zbulon se ka ekran me prekje,

Sado që teknologjia të jetë gjithnjë në ndryshim, ajo ende mund të na shfaqet në kohë mjaft të çuditshme. Madje, me sa duket, në televizion direkt. Greg Dutra, një meteorolog në Çikago, po jepte parashikimin e mëngjesit të enjten kur mori një mësim befasues në pajisjet e studiove të transmetimit teknik.

Ashtu si çdo ditë tjetër në punë, Dutra po parashikonte motin kur papritmas ai preku ekranin dixhital duke shfaqur hartën e motit pas tij.

"Oh, e zhvendosa hartën ... nuk e dija se mund ta bëja këtë!. Kjo është një ditë e madhe!" tha Dutra ndërsa ishte drejtpërdrejt në transmetim, duke zmadhuar dhe zvogëluar hartën.