BREAKING NEWS

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do të jetë moti në gjithë Shqipërinë dhe surprizat e papritura në fundjavë

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do
x
BREAKING NEWS

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika, ka të plagosur dhe disa të arrestuar. Zbardhet shkaku pse nisi konflikti në mes të rrugës

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika,
x
BREAKING NEWS

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës, Taulant Balla del me njoftimin e jashtëzakonshëm dhe zbulon lëvizjen që do të bëjë Kuvendi në shtator: E papranueshme dhe absurde...(FOTO)

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen ‘Bomba’, ‘Merimanga’ e grupi i famshëm ‘Intelektuali’ të përfshirë dhe politikanë shqiptarë, ja çfarë di për rastin e Ilir Metës

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur shqiptar, autor i 135 veprave dhe albanolog me zë (EMRI+FOTO)

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur
x
BREAKING NEWS

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush përflitet se do të ikë nga kabineti

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush
x
BREAKING NEWS

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike, aftësinë e kufizuar dhe kujdestarin e personit, ja kategoritë që përfitojnë

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike,
x
BREAKING NEWS

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në Itali, zgjedhjet në shtator alarmojnë inteligjencën e fshehtë, ndërhyrje emergjente për të parandaluar të papriturat, ja prapaskenat

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në
x

Bota

Video/ Plas sherri mes të rinjve, me karrige e shishe kokës, si nisi konflikti mes britanikëve e portugezëve

Video/ Plas sherri mes të rinjve, me karrige e shishe kokës, si nisi

Një sherr masiv ka ndodhur mes një grupi të rinjsh nga Britania dhe atyre nga Portugalia, në një qytet turistik në rajonin Algarve në Portugali.

Gjithçka ndodhi në kafiterinë Aloha që gjendet në rrugën kryesore në Praia da Rocha, dhe është “bombarduar” nga karriget e plastikës dhe gjësendet e ndryshme, që fluturonin mbi kokat e të rinjve.

Siç raportojnë mediat lokale gjithçka filloi kur grupi i britanikëve u përplasen verbalisht me një klan lokal, dhe për ta qetësuar situatën është dashur të ndërhyjë sigurimi dhe shumë banorë të asaj lagjeje.

Ata nuk kursyen asgjë nga karriget e deri te shishet, e madje edhe dritaret e lokalit. E sipas raportit të policisë portugeze, ata kanë arritur të identifikojnë shtatë të rinj që ishin përfshirë në rrahjen masive.

Praia da Rocha dikur ishte një zonë e qetë dhe e preferuar për peshkatarët në jug të brigjeve portugeze, por së fundmi është bërë “strehë” e huliganëve dhe bandave lokale.

 

Më të lexuarat