BREAKING NEWS

Primaret në PD/ Mbyllet numërimi në degën 5 të Tiranës, kush fiton nga 7 kandidatët

Primaret në PD/ Mbyllet numërimi në degën 5 të
x
BREAKING NEWS

Kokalari nuk përmbahet ndaj deputetit të PD-s: Është besnik, por i duhet hequr pak pushteti

Kokalari nuk përmbahet ndaj deputetit të PD-s: Është besnik,
x
BREAKING NEWS

“Shifrat tuaja në mospërputhje me të PD-së”, gazetari ‘zë ngushtë’ Alimehmetin

“Shifrat tuaja në mospërputhje me të PD-së”,
x
BREAKING NEWS

Primaret/ Mori vetëm 32 vota, Sazan Guri shpërthen në akuza: Më vodhën dhe mua

Primaret/ Mori vetëm 32 vota, Sazan Guri shpërthen në akuza:
x
BREAKING NEWS

A ka patur zgjedhës socialistë? Habit me përgjigjen Sali Berisha

A ka patur zgjedhës socialistë? Habit me përgjigjen Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE-së në Tiranë, Vuçiç ndryshon mendje? Ja kur pritet ta marrë vendimin presidenti serb

Samiti i BE-së në Tiranë, Vuçiç ndryshon mendje? Ja
x
BREAKING NEWS

“Në listat e PD kishte socialistë”/ Plas debati në studio mes kandidatit në Kamës dhe Flamur Nokës

“Në listat e PD kishte socialistë”/ Plas debati në
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Primaret në PD, përfundon numërimi për Bashkinë e Durrësit, ja kush e fitoi

EMRI/ Primaret në PD, përfundon numërimi për Bashkinë e
x

Bota

Video/ Po bënin sërf në ujërat e Venecias, e pësojnë keq dy turistët, kyebashkiaku del me mesazhin urgjent

Video/ Po bënin sërf në ujërat e Venecias, e

Dy persona kanë vendosur të bëjnë sërf në Kanalin e Madh në Venecia, të cilët kanë zemëruar kryebashkiakun e qytetit dhe janë dënuar me 1500 euro gjobë secili. Luigi Brugnaro postoi një video dhe përshkroi turistët ‘budallenj’. Madje ai i ofroi darkë kujtdo që i identifikonte.

Videoja tregoi dy burrat duke hipur në atë që duket të jetë efoil, dërrasa të motorizuara me helikë elektrike. Ndërsa dërrasat marrin shpejtësinë, ato ngrihen nga uji në hidrofoila të vogla. Brugnaro, 60 vjeç, shkroi: “Shikoni këta dy budallenj arrogantë që po bëjnë budallallëqe me qytetin – i kërkoj të gjithëve të na ndihmojnë t’i gjejmë ata që të mund t’i ndëshkojnë.”.

Nxitja mund të ketë funksionuar. Ai më vonë postoi në Tëitter një tjetër mesazh duke shkruar se; “Ne i kemi identifikuar dy ‘heronjtë’ që nga mëngjesi!”.

Tashmë pajisjet me të cilat bënë serb dy turistët, me vlerë gjithsej 25,000 euro, u sekuestruan dhe secili prej sërfistëve, të cilët u përshkruan si jo italianë, u gjobitën dhe tani mund të paditen për dëmtim të imazhit të Venecias. Ndërsa turizmi po rimëkëmbet pas kufizimeve të pandemisë, zyrtarët e Venecias po vendosin edhe një herë gjoba të konsiderueshme ndërsa përpiqen të imponojnë rregulla dhe të ndalojnë sjelljen e keqe të vizitorëve.

Në maj, Brugnaro u hodh me motor në Kanalin e Madh për t’u përballur me një notar. Policia më vonë i vendosi burrit një gjobë prej 400 eurosh. Në qershor, katër turistë gjermanë u gjobitën me një total prej 4,200 eurosh pasi shijuan një piknik në një pus 300-vjeçar në një shesh të vogël pranë Campo San Zaçaria.