BREAKING NEWS

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në pallatin e Kremlinit zbulojnë sëmundjet që rrezikojnë jetën e Putinit: Do të vdesë brenda 2...(VIDEO)

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën shqiptare: Ja goditja që do të marrë Sali Berisha në 7 korrik dhe 4 dosjet e SPAK që do të tronditin opozitën, Meta përgjegjës për korrupsionin në Shqipëri

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën
x
BREAKING NEWS

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve ushqimore, sa lek do të shiten duke nisur nga 1 kg sheqer deri tek...

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve
x
BREAKING NEWS

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe shkundje të sistemit, ja strategjia që po aplikojnë 2 antiamerikanët e “Foltores” për të joshur ithtarët e tyre

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe
x
BREAKING NEWS

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e njohur, rektorja e Universitetit ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e
x
BREAKING NEWS

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është ministri më i pëlqyer në qeverinë “Rama 3”, Frida Krifca dhe Mirela Kumbaro më të urryerat për qytetarët

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është
x
BREAKING NEWS

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur, reagon eksperti Karamuço dhe jep lajmin e bujshëm: Koha e duhur

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur,
x
BREAKING NEWS

Moska në prag të falimentimit, Putini i ka ditët e numëruara, liderët më të fuqishëm të botës i japin goditjen përfundimtare “Carit”, ja çfarë po ndodh në Rusi

Moska në prag të falimentimit, Putini i ka ditët e
x

Bota

Video/ Prag tragjedie, avioni me 126 persona shpërthen në flakë gjatë uljes, pasagjerët shohin vdekjen me sy

Video/ Prag tragjedie, avioni me 126 persona shpërthen në flakë

Një aksident i rëndë ajror ka ndodhur ditën e sotme në Florida, ku një avion i kompanisë “Red Air” është përfshirë nga flakët teksa ulej.

Avioni që po vinte nga Republika Domenikane dhe mbante 126 pasagjerë dhe 11 anëtarë të ekuipazhit shpërtheu në flakë duke plagosur lehtë tre persona, ndërsa foto dhe video nga brenda e jashtë avionit janë shpërndarë masivisht.

Në video janë fiksuar momente që tregojnë kaosin dhe panikun që u shpalos teksa pasagjerët dolën nga avioni. Pasagjeri që regjistroi pamjet dukej se mbante një shishe uji dhe po shtynte një çantë dore nëpër korridor, ndërsa njerëzit dëgjoheshin duke bërtitur.

Video/ Prag tragjedie, avioni me 126 persona shpërthen në flakë

Teksa personi i paidentifikuar lëviz për të dalë nga avioni, një stjuardesë shihet duke i drejtuar pasagjerët nga avioni ndërsa dy pilotët mbeten të ulur në kabinë. Një tjetër stjuardesë po qëndronte pranë derës dhe po ndihmonte njerëzit të zbrisnin.

Sipas raportimeve, pajisjet e uljes së avionit u rrëzuan në pistë, duke shkaktuar që avioni të merrte flakë. Kryebashkiaku i kontesë Miami-Dade, Daniella Levine Cava tha se aparati i uljes së avionit u “shkatërrua” nga përplasja.

Video/ Prag tragjedie, avioni me 126 persona shpërthen në flakëVideo/ Prag tragjedie, avioni me 126 persona shpërthen në flakë

Pasagjerja Paola Garcia i tha CBS Miami: “Mendova se do të vdisja, në fakt. Ishte një plak pranë meje dhe unë po e përqafoja, ishte e tmerrshme. Ne po përplaseshim nga njëra anë në tjetrën dhe të gjitha dritaret sikur thyheshin”.Video/ Prag tragjedie, avioni me 126 persona shpërthen në flakë

Më të lexuarat