BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Bota

Video që po bën xhiron e rrjetit/ Mbrojtja ajrore ruse rrëzon avionin e saj luftarak (Video)

Video që po bën xhiron e rrjetit/ Mbrojtja ajrore ruse rrëzon

Një video po bën xhiron e rrjetit, ku një aeroplan luftarak rus raportohet se është rrëzuar në një incident mbi Ukrainë. Një nga aeroplanët luftarakë supersonik Su-35, i cili kushton 94.5 milionë euro, raportohet se është rrëzuar nga një sistem rus i mbrojtjes ajrore S-300.

Pamjet tregojnë një aeroplan që goditet nga një raketë përpara se të shpërthejë mbi Tokmak, në rajonin e Zaporizhzhia.

Një top portokalli me flakë dhe gjurmë tymi mund të shihet në qiell gjersa aeroplani bie në tokë.

Kanalet pro-luftës pranuan se incidenti përfshinte aeroplanin, i cili ka një kabinë me një pilot.

Fighterbomber Z-blogger i aviacionit rus publikoi një foto të një Su-35 me mesazhi, “Fluturim i përjetshëm, vëlla”.

Ky mesazhi u pa si pranim i humbjes së aeroplanit nga duart e ushtarëve të Vladimir Putinit, raporton metro.co.uk.

Rusia ka humbur rreth 90 aeroplanë që nga fillimi i luftës kundër Ukrainës, njoftoi Ministria e Mbrojtjes britanike përpara incidentit të fundit.