BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x
BREAKING NEWS

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike për shqiptarët: Luizi u ‘martu’, në 11 shkurt të “martojmë” Ramën

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike
x
BREAKING NEWS

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/ Gazetari zbardh prapaskenat e forta: Grupet kriminale e kanë metodë përdorimin e...

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/
x
BREAKING NEWS

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si qëndron e vërteta

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si
x
BREAKING NEWS

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më e fundit e prokurorisë për “Kobrën” dhe pesë të tjerë

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më
x
BREAKING NEWS

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën lëvizjen e radhës, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën
x
BREAKING NEWS

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me makinë pa dokumente, makina monitoruese zbret në terren (Detaje)

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me
x
BREAKING NEWS

Kush e vrau Brilant Martinajn? Artan Hoxha zbardh detaje tronditëse nga atentati në Fushë- Krujë: E njëjta skuadër i bëri atentatin edhe...

Kush e vrau Brilant Martinajn? Artan Hoxha zbardh detaje tronditëse nga
x

Bota

Video/ Rrëmbeu avionin dhe kërcënoi se do përplaset me një qendër tregtare, piloti bindet nga policia dhe ulet

Video/ Rrëmbeu avionin dhe kërcënoi se do përplaset me

Një ngjarje e frikshme ka ndodhur ditën e sotme në Misisipi të SHBA-së, ku një pilot kërcënoi se do të përplaste avionin, është ulur në mënyrë të sigurt pas bisedimeve me policinë.

Guvernatori i shtetit Tate Reeves shkroi në Twitter se askush nuk ishte lënduar, duke falënderuar forcat e rendit në Tupelo.

Mediat lokale raportojnë se piloti u arrestua pas uljes së avionit.

Policia amerikane thotë se piloti i një avioni të vogël që ka qenë duke fluturuar mbi Tupelo në Misisipi kërcënoi të përplaset me një dyqan Walmart.

Departamenti i policisë bëri të ditur se dyqani dhe disa biznese të tjerë rrotull tij janë evakuuar.

Policia arriti të kontaktojë drejtpërdrejt me pilotin. Avioni po fluturonte në zonë prej orës 5 të mëngjesit të së shtunës dhe qëndroi në ajër më shumë se katër orë.

Guvernatori i Misisipit Tate Reeves tha se forcat e rendit po ndjekin nga afër situatën e rrezikshme.

Mediat amerikane thonë se aktualisht autoritetet e kanë humbur kontaktin me pilotin dhe nuk e dinë vendndodhjen e avionit.