Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Video/ Takimi historik Trump-Kim që mori vëmendjen e botës: Nga shtrëngimi i duarve te fjalët e para

Video: 

Postuar: 12/06/2018 - 09:39

Dje e gjithë vëmendja e botës u përqendrua në takimin historik të zhvilluar në Sigapor mes dy liderëve Kim Jong Un, i Koresë së Veriut dhe presidentit të SHBA, Donald Trump.

Takimi i tyre i parë zgjati 45 minuta dhe nisi me një shtrëngim të gjatë duarsh mes tyre. Trump, tha se bisedimet për çarmatosjen e Gadishullit Korean nga armët bërthamore, do të jenë një “sukses i jashtëzakonshëm”.

Nga ana tjetër Kim u shpreh para mediave : Në të kaluarën, praktikat e vjetra dhe paragjykimet punuan kundër nesh dhe vendosën shumë pengesa në rrugën tonë, por i mposhtëm të gjitha dhe ja ku jemi sot”.

Ky është takimi i parë i një presidenti amerikan dhe një lideri koreano-verior.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/10/2019 - 08:10

Operacioni i ushtrisë turke në kufirin me Sirinë ka vijuar dje me luftime të ashpra në qytetin kurd Ras al Ain, ndërsa Gjermania, Franca e SHBA kanë vijuar presionin ndaj Ankarasë për ndalimin e luftës duke kërcënuar

Postuar: 12/10/2019 - 22:28

Pasi i morën jetën një adoleshenti në Bronx dhe u dënuan për veprat e tyre, dy nga 5 burrat e ban

Postuar: 12/10/2019 - 22:08

Teksa temperaturat e oqeaneve rriten, speciet detare po largohen gjithnjë e më shumë nga habita

Postuar: 12/10/2019 - 21:27

Kancelaria Angela Merkel kërkon marrëdhënie më të ngushta mes Gjermanisë dhe Francës.

Postuar: 12/10/2019 - 20:31

Emine Erdogan, gruaja e Presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan, duke e anashkaluar plotësisht prot

Postuar: 12/10/2019 - 19:59

Presidenti i Francës Emmanuel Macron pas dështimit të kandidates së Francës për Komisionin e BE-s

Postuar: 12/10/2019 - 17:48

Një zyrtare burgjesh nga Britania e Madhe, e martuar dhe nënë e dy fëmijëve, e cila kishte kryer