BREAKING NEWS

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga Milaim Zeka: Ja premtimi për Gjykatën e Hagës

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga
x
BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x

Bota

VIDEO/ The Simpson "godet" sërish, parashikon blerjen e Twitter nga Elon Musk që më 2015

VIDEO/ The Simpson "godet" sërish, parashikon blerjen e Twitter

Seriali The Simpson ka "goditur" sërish me parashikimin e rradhës dhe kësaj here e ka theksuar vetë protagonisti i saj, Elon Musk.

Sipas NYP, Musk në një postim vuri në pah se në një episod të vitit 2015  sitcom-i i animuar i Fox që me sa duket la të kuptohet për marrjen e Twitter nga ana e tij.

"Simpson parashikuan se do të blej Twitter S26E12," shkroi Musk.

Episodi, i titulluar "Mushku që ra në tokë", fillon duke treguar Lisa Simpson duke u kujdesur për një shtëpi zogjsh me një shenjë që lexon "Home Tweet Home". Ajo po ushqen zogj të vegjël kur një shqiponjë tullace i këput dhe i vret.

Ndërsa shqiponja fluturon në distancë, Musk mbërrin me raketën e tij. Zjarri nga avioni djeg shqiponjën, një emblemë e gjatë e SHBA.

“Ruajeni veten, familje. Ne jemi gati të takojmë një qenie me inteligjencë shumë më të madhe se e jona”, thotë Homer Simpson përpara se ta drejtojë Bartin të rrëmbejë shkopin e tij të bejsbollit.

Musk heq përkrenaren e tij hapësinore dhe identifikohet: "Përshëndetje, unë jam Elon Musk".

Homeri hedh lakuriqin në kokë ndërkohë që Lisa bërtet: “Babi, jo! Elon Musk është ndoshta shpikësi më i madh i gjallë.”

Kamera kalon në një shtëpi të re zogjsh të avancuar teknologjikisht që ka tërhequr disa zogj.

"Unë mendoj se njerëzimi dëshiron ndryshimin e saj një herë në një shtëpi zogjsh," thotë Lisa ndërsa Musk rimbaron anijen e tij.

Fansat e "The Simpsons" janë gjithashtu të bindur se shfaqja parashikoi barazimin e mjerueshëm 0-0 të Kupës së Botës 2022 të Anglisë dhe Amerikës që u luajt të premten. Në episodin e vitit 1997 "The Cartridge Family", familja shikon një reklamë televizive për një ndeshje që do të përcaktojë "cili komb është më i madhi në Tokë", por vetëm disa sekonda pas veprimit, Homeri dëgjohet duke bërtitur "i mërzitshëm!"

Një numër parashikimesh të tjera që përfundimisht dolën të vërteta përfshijnë kandidimin presidencial të Donald Trump në 2024 dhe Gjermaninë ngritjen e Kupës së Botës në 2014.