BREAKING NEWS

Aksidenti i frikshëm te “Kodra e Diellit” ku 29-vjeçarja mori përpara tre kalimtarët, vdes në spital njëri prej tyre (EMRI)

Aksidenti i frikshëm te “Kodra e Diellit” ku 29-vjeçarja
x
BREAKING NEWS

Apeli i GJKKO merr vendimin për gjyqtaren e njohur dhe avokatin. Zbardhet masa e dhënë

Apeli i GJKKO merr vendimin për gjyqtaren e njohur dhe avokatin. Zbardhet
x
BREAKING NEWS

“Një i afërmi jonë nga Puka që jeton jashtë, na tha se u zhduk”/ Zbulohet për herë të parë shteti ku ndodhet personi që lajmëroi xhaxhanë e Ervis Martinaj për zhdukjen e të shumëkërkuarit të drejtësisë

“Një i afërmi jonë nga Puka që jeton jashtë, na
x
BREAKING NEWS

E kanë eleminuar Ervis Martinajn? Prokuroria merr vendimin e menjëhershëm

E kanë eleminuar Ervis Martinajn? Prokuroria merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

Petro Koçi: Çifti Berisha-Metaj, një ‘tango’ e kërcyer në bodrumet e politikës shqiptare

Petro Koçi: Çifti Berisha-Metaj, një ‘tango’ e
x
BREAKING NEWS

Ja skema ligjore që do të përdoret për përzënien e Berishës nga politika, në shtator Kuvendi do shkaktojë “tërmet” për “non gratat” dhe spiunët

Ja skema ligjore që do të përdoret për përzënien e
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Është e garantuar që ka prova për Sali Berishën, nëse nuk do jetë më deputet ndaj tij do të filloj procesi penal, në shtator do kemi ngjarje të reja

Spartak Ngjela: Është e garantuar që ka prova për Sali
x
BREAKING NEWS

Paralelet mes rastit “Berisha” dhe atij të zv.presidentit të Paraguajit pas shpalljes “non grata” nga SHBA, ja vija e kuqe që i ndan në mes

Paralelet mes rastit “Berisha” dhe atij të zv.presidentit
x

Bota

Video/ Tragjedia në paradën e 4 Korrikut, publikohen pamje dramatike nga masakra me 6 të vrarë e dhjetëra të plagosur në SHBA

Video/ Tragjedia në paradën e 4 Korrikut, publikohen pamje dramatike

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në paradën e 4 Korrikut në SHBA ku janë vrarë 6 persona dhe janë plagosur dhjetëra të tjerë.

Prindërit e tmerruar janë parë duke kapur fëmijët e tyre që i kishin në karroca, për t’i shpëtuar plumbave që fluturonin në të gjitha anët gjatë paradës së organizuar me rastin e 4 korrikut në Illinois, ku humbën jetën gjashtë persona dhe dhjetëra tjerë u plagosën.

Videoja amatore që e ka siguruar Daily Mail shfaq skenën kaotike në Highland Park, Illinois, ku vetëm 15 minuta pas fillimit të paradës dëgjohen të shtënat.

Pamjet janë realizuar më telefon të mençur nga një ndërtesë, kurse nga e njëjta lartësi dyshohet se autori i sulmit kishte shtënë me pushkë automatike mbi civilët.

Karrige, karroca dhe batanije të shumta kanë mbetur në vendin ku po mbahej parada, pasi qytetarët me shpejtësi u larguan nga frika se do ta kenë fatin e njëjtë si gjashtë tjerët që humbën jetën.

Sulmuesi është identifikuar si Robert E. Crimo, 22-vjeç që njëherazi merret me muzikë dhe ka emrin artistik Aëake.

Me të dalë në vendin e ngjarjes, policia arrestoi autorin e sulmit, i cili doli nga vetura duke mbajtur duart lart.

 

Më të lexuarat