Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

VIDEO/ U premtoi fermerëve rregullimin e rrugës, fermerët tërheqin zvarrë kryetarin e komunës pasi nuk e bëri

Postuar: 09/10/2019 - 18:59

Një kryetar komune në Meksikë është lidhur mbrapa një makine nga qytetarët e zemëruar dhe është tërhequr zvarrë nëpër fshat.Njëmbëdhjetë njerëz janë arrestuar në jug të Meksikës pasi kryetari i komunës të tyre u mor nga zyra e tij, u lidh me një kamion dhe u tërhoq zvarrë nëpër rrugë.

 
Policia ndërhyri për të liruar kryetarin e komunës Jorge Luis Escandón Hernández, i cili raportohet se nuk pësoi lëndime të mëdha.Ishte sulmi i dytë nga fermerët që kërkuan që ai të përmbushë premtimin e tij për fushatën për të riparuar një rrugë lokale.
 
Kryetarët e bashkive dhe politikanët lokalë në Meksikë shpesh janë në shënjestër të bandave të drogës kur ata refuzojnë të bashkëpunojnë me skemat e tyre kriminale, por është më pak e zakonshme që ata të sulmohen për premtimet e tyre elektorale.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/10/2019 - 17:00

Një vajzë në Rusi u dënua me 13 vite burg pas vrasjes makabër që i bëri të motrës 17 vjeçare në 2016-ën.

Postuar: 22/10/2019 - 16:33

Moti i keq ka sjelle probleme të mëdha në veriun e Italisë.

Postuar: 22/10/2019 - 15:54

Partia Liberale e kryeministrit kanadez Justin Trudeau ka arritur të ruajë pushtetin në zgjedhj

Postuar: 22/10/2019 - 15:47

Policia norvegjeze qëlloi sot ndaj njeriut që me një ambulancë të vjedhur tentoi të vriste një

Postuar: 22/10/2019 - 15:07

Pesëmbëdhjetë policë u vranë të martën në një sulm në provincën Kunduz të Afganistanit.

Postuar: 22/10/2019 - 14:59

Gjatë një vizite në Idlib, zonë kjo e rikthyer nën kontrollin e ushtrisë siriane që nga fillimi

Postuar: 22/10/2019 - 13:37

Ministrja gjermane e Mbrojtjes ka kërkuar krijimin e një zone të sigurisë në veri të Sirisë, që d