BREAKING NEWS

Pse samiti BE-Ballkani Perëndimor po bëhet në Tiranë? Ish ministri i Drejtësisë zbardh detajet dhe zbulon prapaskenat

Pse samiti BE-Ballkani Perëndimor po bëhet në Tiranë? Ish
x
BREAKING NEWS

“Kjo është e turpshme”, Alfred Cako plas deklaratën ‘bombë’: Samiti i nesërm, përpjekja e fundit e BE për të eliminuar...

“Kjo është e turpshme”, Alfred Cako plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

“Primaret ishin të mrekullueshme”/ Ylli Rakipi i ndërpret entuziazmin Flamur Nokës: Kur trukohen janë maskaradë, mos më trego mua...

“Primaret ishin të mrekullueshme”/ Ylli Rakipi i ndërpret
x
BREAKING NEWS

U tërhoq nga Primaret për Bashkinë e Tiranës, nuk përmbahet Evi Kokalari, sulmon ashpër Alimehmetin

U tërhoq nga Primaret për Bashkinë e Tiranës, nuk
x
BREAKING NEWS

Belind Këlliçi kandidati zyrtar i PD-së për Bashkinë e Tiranës, vjen reagimi i menjëhershëm i Metës

Belind Këlliçi kandidati zyrtar i PD-së për Bashkinë
x
BREAKING NEWS

Dash Sula lë vajin e ullirit te vendi i Ramës: Pije se e ke nga ullinjtë e Saliut

Dash Sula lë vajin e ullirit te vendi i Ramës: Pije se e ke nga
x
BREAKING NEWS

Kandidat zyrtar i PD-së për Tiranën, reagon Belind Këlliçi dhe habit me deklaratën: Ilir Alimehmeti do të jetë...

Kandidat zyrtar i PD-së për Tiranën, reagon Belind
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? ‘Kokë më kokë’ me Belind Këlliçin, Ilir Alimehmeti tërhiqet papritur nga balotazhi i Primareve të Tiranës

Çfarë ndodhi? ‘Kokë më kokë’ me Belind
x

Bota

(VIDEO) Vetëm një muaj pasi i ishte dorëzuar pronarit, digjet në Mesdhe superjahti me gjatësi 45 metër me vlerë 20 mln paund. Zbardhet emri i manjatit të njohur që e posedonte

(VIDEO) Vetëm një muaj pasi i ishte dorëzuar pronarit, digjet

Një superjaht me vlerë 20 milionë paund, në pronësi të një manjati italian që gëzon pasuri me vlerë më shumë se 400 milionë paund,  është përfshirë nga flakët në brigjet e një ishulli spanjoll.

Anija 45 metër e gjatë u përfshi nga zjarri pasditen e së enjtes në Cala Saona, në perëndim të ishullit mesdhetar të “Formenteras”, vetëm një muaj pasi iu dorëzua pronarit të saj.

Rojet bregdetare spanjolle dërguan dy varka shpëtimi në zonë pasi nëntë pasagjerët dhe shtatë anëtarët e ekuipazhit në bordin e “Aria SF” braktisën anijen pas një telefonate në Mayday dhe një tentative të dështuar për të shuar zjarrin.

Tymi i zi që shkaktoi zjarri mund të shihej deri në ishullin fqinj të Ibizas por fatmirësisht nuk ka patur të lënduar.

Pronari i superjahtit, i cili u largua nga kantieri vetëm muajin e kaluar pasi u shit në vitin 2019, është Paolo Scudieri.

61-vjeçari është kryetari i prodhuesit të komponentëve të brendshëm të makinave Gruppo Addler, i cili u themelua nga babai i tij Achille në 1956, dhe vlera e tij neto thuhet të jetë rreth 410 milionë paund.

Babai i katër fëmijëve, Scudieri, i cili jeton në Napoli, është ambasadori i Monakos për Turizmin dhe njëherësh themeluesi i një grupi që zotëron 19 restorante në Itali.

Nuk dihet nëse në mëngjesin e së premtes ai personalisht ndodhej në bordin e jahtit luksoz. Superjahti që u përfshi nga flakët, i cili kishte një pishinë, pesë dhoma gjumi dhe një palestër, do të bënte debutimin e tij zyrtar në Festivalin e Jahteve në Kanë më vonë gjatë këtij viti.