Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vihet alarmi në zyrën postare, gjendet një pako e dyshimtë, përmbante element të rrezikshëm

Postuar: 18/01/2019 - 10:46

Një pako e dyshimtë ka mbërritur sot në zyrën postare të Pireut. Sipas zougla.gr, pakoja erdhi nga India dhe ishte destinuar për Universitetin e Pireut.

Menjëherë në zyrën postare kanë shkuar forca të policisë, të cilat janë duke hetuar mbi përmbajtjen kësaj pakoje ndërsa dyshojnë se ajo mund të përmbajë elementë të rrezikshëm për shëndetin.

Pluhuri i ndodhur në këtë pako është si ai i dërguar ditë me parë me pako në disa institucione arsimore. Menjëherë pas orës 10:00 në zyrat e postës mbërritën punonjës dhe specialistë të EKAM të kualifikuar për kërcënime radioaktive, të veshur me veshje për të tilla raste, hynë në zyrat postare dhe morën pakon e ardhur, e çmontuan atë për ta dorëzuar në Qendrën anti Terrorizëm.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/02/2019 - 21:49

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan tha sot se Turqia nuk është më e aftë të përballojë një tjetër valë të mundshme emigracioni, raportonte agjencia vendase Anadolu.
 

Postuar: 19/02/2019 - 19:48

Shtatë fëmijë, të gjitha anëtarë të një familjeje siriane që kishte ardhur në Kanada dy vjet më

Postuar: 19/02/2019 - 18:29

Princi i kurorës së Arabisë Saudite ka marrë sot gjatë vizitës në Pakistan dhuratën ironike të

Postuar: 19/02/2019 - 18:09

Një sulm me armë ndodhi pak më parë në rrugën La Canebière të qytetit jugor francez Marseille.

Postuar: 19/02/2019 - 17:48

Një këshilltar i presidentit sirian Bashar Asad tha sot se lideri turk Rexhep Tajip Erdogan po

Postuar: 19/02/2019 - 17:38

Zyrtarët e marinës së SHBA kanë mohuar sot raportimet se aktori i njohur Tom Cruise ishte i pas

Postuar: 19/02/2019 - 17:22

Për Karl Lagerfeld ajo ishte një nga dashuritë e mëdha: e bukur, e llastuar, dhetashmë trashëgi