BREAKING NEWS

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së McGonigal dhe plas deklaratën e fortë: FBI ka përgjuar Ramën, ka në dorë biseda...

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së
x
BREAKING NEWS

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen lëvizjet e Shkëlzen Berishës: Ja zyrat ku hyri për të...

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen
x
BREAKING NEWS

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre dyshime të forta: Ishte i ftuar edhe në një eveniment sportiv, por...

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre
x
BREAKING NEWS

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën marramendëse: Ja sa miliona euro duhet të kthejë familja Berisha

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën
x
BREAKING NEWS

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme: McGonigal ka takuar edhe politikanë të tjerë, mes tyre edhe...

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme:
x
BREAKING NEWS

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar bën paralajmërimin e fortë dhe zbardh planin e presidentit rus: Putin po përgatit një konflikt të frikshëm në...

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar
x
BREAKING NEWS

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi: Një ngjarje katastrofike do të godasë botën në 2 vjet

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi:
x
BREAKING NEWS

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën ‘bombë’: Rama nuk pritet më zyrtarisht në Shtëpinë e Bardhë

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën
x

Bota

Vijojnë kërcënimet pas shpërthimit të Nord Stream, zëdhënësi i Putinit bën paralajmërimin e frikshëm: Ja çfarë duhet të bëjë Rusia nëse do të tregojë forcën e vërtetë

Vijojnë kërcënimet pas shpërthimit të Nord Stream,

Prezantuesi i televizionit shtetëror rus ka kërcënuar se do të sabotohen kabllot dhe tubacionet kryesore britanike nënujore vetëm disa ditë pas shpërthimeve në Baltik kur u sulmuan tubacionet e gazit Nord Stream.

Tubacionet Nord Stream 1 dhe 2 nga Rusia në Gjermani patën katër rrjedhje pas një serie shpërthimesh të dukshme pranë Danimarkës të hënën.

Zyrtarët gjermanë besojnë se është përtej riparimit dhe mund të ndikojë në furnizimin me gaz për vitet në vijim.

Perëndimi dyshon se incidenti është rezultat i bombardimeve ruse dhe Evropa tani është në gatishmëri të lartë pas sulmit në infrastrukturën e saj kritike.

Vladimir Kornilov, një zëdhënës i agjencisë shtetërore të lajmeve RIA Novosti, tha: Nëse Rusia vendos të tregojë se për çfarë është e aftë, ajo do të zgjidhte të gjitha llojet e objekteve pranë Britanisë, duke përfshirë kabllot nënujore dhe të njëjtat tubacione, ato të gazit.”

Britania ka lidhje kyçe komunikimi dhe interneti me kontinentin dhe SHBA-në, si dhe lidhje me gazin dhe energjinë me Evropën.

Kornilov u tall me nocionin se Rusia ka ndërprerë lidhjen e saj të gazit Nord Stream, e ndërtuar për të furnizuar Evropën, edhe pse aktualisht nuk është në përdorim mes sanksioneve të BE-së ndaj Putinit për luftën në Ukrainë.

 

Më të lexuarat