BREAKING NEWS

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga Milaim Zeka: Ja premtimi për Gjykatën e Hagës

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga
x
BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x

Bota

Vjen lajmi i mirë/ Çmimi i naftës në SHBA në rënie prej 57 ditësh, ja faktorët kryesorë

Vjen lajmi i mirë/ Çmimi i naftës në SHBA në

“Çmimet e benzinës në Shtetet e Bashkuara kanë rënë për 57 ditë radhazi që kur arritën një nivel maksimal prej më shumë se 5 dollarë për gallon qershorin e kaluar”, vë në dukje New York Times.

Në mesin e qershorit, çmimi mesatar i benzinës në SHBA kishte kaluar për herë të parë 5 dollarë për gallon.

Megjithatë, që atëherë, çmimet kanë rënë, duke lëvizur tani rreth 4 dollarë për gallon.

Sipas New York Times, tre faktorë kanë çuar kryesisht në këtë rënie: Kërkesa më e dobët (kostot e larta kanë bërë që shumë amerikanë të fillojnë të përdorin makinën më pak) – Rënia e çmimeve globale të naftës në muajt e fundit – Dhe lëvizja e një sërë shtetesh amerikane (Maryland, Georgia, Connecticut, Florida, California, etj.) për të pezulluar/hequr përkohësisht taksat e benzinës.