BREAKING NEWS

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e prokurori”, gazetari Artan Hoxha tregon prapaskenat dhe çfarë u fsheh: Bosët e krimit janë sinjalizuar që mos të jenë në banesat e tyre

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e
x
BREAKING NEWS

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga miku i tij i ngushtë dhe borxhi me shuma marramendëse i pashlyer: Gjithçka ndodhi për një vajzë. Zbardhen detajet e rënda për vrasjen e bujshme

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga
x
BREAKING NEWS

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me rrëfimin e tij për avokatin e njohur të vendit tonë, tregon planin e frikshëm që i kishte përgatitur partneres: Na dha 120 mijë euro t’i vrisnim ish gruan

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me
x
BREAKING NEWS

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe tregon çfarë pritet

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe
x
BREAKING NEWS

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja çfarë i thotë për Nuredin Dumanin

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja
x
BREAKING NEWS

“Ata që s’janë kapur janë emrat më sinjikativët”, Artan Hoxha zbulon detaje nga operacioni i SPAK: Bosët e krimit me buxhet të madh, kanë informator brenda sistemit në polici dhe...

“Ata që s’janë kapur janë emrat më
x
BREAKING NEWS

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj se do kemi më mundësi të shikojmë Talo Çelën

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin Dumani ditën që u plagos: Nuk kemi pse ta mbajmë më të fshehtë

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin
x

Bota

Vjen paralajmërimi i fortë nga Britania e Madhe për Rusinë: Pushtimi i Ukrainës do të ishte një sipërmarrje e dhimbshëm, e dhunshme dhe e përgjakshme

Vjen paralajmërimi i fortë nga Britania e Madhe për Rusinë:

Kryeministri Boris Johnson ka paralajmëruar Rusinë se pushtimi i Ukrainës do të ishte "katastrofik" dhe një "sipërmarrje e dhimbshëm, e dhunshme dhe e përgjakshme" për të. Johnson foli pasi një pjesë e stafit të ambasadës britanike u tërhoq nga Ukraina, duke thënë se situata ishte "shumë e zymtë", por lufta nuk ishte e pashmangshme.

Ai tha se Mbretëria e Bashkuar ishte "udhëheqëse në krijimin e një pakete sanksionesh ekonomike" kundër Rusisë dhe po furnizonte Ukrainën me armë mbrojtëse, ndërsa NATO po vendos forcat në gatishmëri.

Ai tha se aleatët e NATO-s po dërgonin anije shtesë dhe avionë luftarakë në Europën Lindore për të përforcuar mbrojtjen dhe për të rritur parandalimin, në përgjigje të përqëndrimit të vazhdueshëm të forcave ruse.

Rusia ka mohuar planet për pushtim ushtarak, por vlerësohet se rreth 100,000 trupa janë grumbulluar në kufi. Kreu i NATO-s ka paralajmëruar rrezikun e një konflikti të ri në Europë. Kremlini ka akuzuar NATO-n për përshkallëzimin e tensioneve me këtë veprim. Rusia e konsideron aleancën si një kërcënim dhe po kërkon garanci ligjore që ajo nuk do të zgjerohet më tej në lindje, duke përfshirë edhe Ukrainën. Por SHBA ka thënë se konflikti ka lindur nga agresioni rus dhe jo nga zgjerimi i NATO-s.

Presidenti i SHBA Joe Biden do të mbajë një video-konferencë me liderët e BE-së, sekretarin e përgjithshëm të NATO-s dhe Kryeministrin Johnson më vonë.

“Inteligjenca jonë është shumë e qartë se ka 60 grupe luftarake ruse në kufijtë e Ukrainës, plani për një luftë rrufe që mund të arrijë deri në Kiev është ai që mund ta shohin të gjithë. Ne duhet t'ia bëjmë shumë të qartë Kremlinit, Rusisë, se ky do të ishte një hap katastrofik”, tha Kryeministri britanik.

Zyrtarët thanë se nuk kishte pasur kërcënime specifike për diplomatët britanikë, por rreth gjysma e stafit që punon në Kiev do të kthehet në vendlinje. SHBA ka urdhëruar të afërmit e stafit të ambasadës së saj të largohen, duke thënë se një pushtim mund të vijë "në çdo kohë".