BREAKING NEWS

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e kupolës së Policisë së Shtetit për vitin 2022, nga Muhamet Rrumbullaku, Neritan Nallbati, Rebani Jaupi, te Altin Qato dhe Edmond Rizai, ja kush është drejtuesi më i pasur dhe më i varfër...

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e
x
BREAKING NEWS

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si ushtar të Shkëlzen Berishës në demontimin e armëve në Gërdec, SPAK e merr për herë të parë sot në pyetje

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i shiti demokratët tek “kasapi” Ilir Meta, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i kërkon deputetit të njohur të bëjë kujdes nga sulmet e Rithemelimit

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i
x
BREAKING NEWS

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri çmimi i naftës ngelet në stratosferë edhe pse në bursat ndërkombëtare është ulur me 7 dollarë vlera e fuçisë së “arit të zi”, ekspertët ngrenë alarmin

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x

Bota

Vjeshta e nxehtë e Evropës, temperaturat deri në 4 gradë mbi mesataren sezonale

Vjeshta e nxehtë e Evropës, temperaturat deri në 4 gradë mbi

Austria, Belgjika, Franca, Gjermania, Polonia dhe Zvicra sapo regjistruan shtatorin më të nxehtë në histori.

Në Gjermani dhe Belgjikë, mesatarja e temperaturave ishte 4 gradë Celsius mbi normalen. Ndërsa në Francë 3.5 gradë. Por në ditën e parë të tetorit rekordet e të nxehtit u thyen në disa rajone të vendit.

Në Bordo njerëzit janë mësuar me të ashtuquajturën “vera indiane”, por në të njëjtën kohë kanë nisur të shqetësohen.

“Është shqetësuese sepse nuk është normale dhe çdo vit moti zgjatet e zgjatet. Të paktën kështu më duket mua. Sidomos vapa, duket sikur është gusht, kur jemi në tetor,” – tha një grua.

“Mund ta shijosh motin, por është shumë shqetësuese. Është e frikshme,” – u shpreh një burrë.

Temperaturat kanë vazhduar të ngjiten edhe në fillim të tetorit. Në Qipro, ato pritet të mbeten mbi 30 gradë Celsius këtë javë; ndërsa në disa rajone të Spanjës dhe Portugalisë do të jenë afër 40-gradëshit.

Në Itali, piku i vapës mbi 30 gradë pritet të dominojë në këto ditë të tetorit në disa rajone. E njohur si “otobrata”, ajo vjen për shkak të anticiklonit afrikan “Apollo”.

 

Më të lexuarat