BREAKING NEWS

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri 16-vjeçarja, zbardhen detajet e para

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri
x
BREAKING NEWS

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të diskutohet

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të
x
BREAKING NEWS

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e Shëndetësisë zbardh bilancin e 24 orëve të fundit: Shënohet një humbje jete nga COVID

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e
x
BREAKING NEWS

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë të Fatos Nanos: Këtu për herë të parë u...

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë
x
BREAKING NEWS

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës për protestën e 7 korrikut: Berisha do destabilizim, do që të jetë sundues! Me katër bomba...

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela nxjerr zbuluar planin e Berishës dhe paralajmëron: Presion ndaj...

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela
x
BREAKING NEWS

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi Ramës

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi
x
BREAKING NEWS

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi Rama, nuk e mbajnë nervat gjatë konferencës, merr vendimin drastik për gazetarin

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi
x

Bota

“Vladimir Putin është gënjeshtar”, Sekretari i Shëndetësisë në Britani bën deklaratën e fortë dhe lëshon thirrjen urgjente: Duhet ndaluar para se...

“Vladimir Putin është gënjeshtar”, Sekretari i

Sekretari i Shëndetësisë në Britaninë e Madhe, Sajid Javid, e ka përshkruar presidentin rus Valdimir Putin si një gënjeshtar të detyruar.

Ai ka thënë për BBC, se pa gjetur një mënyrë për të kufizuar Rusinë dhe Putinin, gjërat mund të agravohen më tepër.

“Rusëve nuk duket se mund t’u besohet, dhe veçanërisht presidentit Putin, i cili ne e dimë se është një gënjeshtar kompulsiv. Ne e dimë se ai ka vështirësi të ndajë trillimet nga faktet. Unë e di nga përvoja ime si sekretar i Brendshëm … kur kishim të bënim me sulmin në Salisbury me një armë kimike të paligjshme”, tha Javid.

Kujtojmë se sot ndodhemi në ditën e 26-të të pushtimit rus në Ukrainë. Deri më tani janë shkaktuar humbje të mëdha nga të dyja palët, ndërsa të hënën është caktuar një ditë tjetër diskutimesh, me qëllim për të arritur paqen.