BREAKING NEWS

Ish kryeprokurorja ngre alarmin: Kemi më shumë shtëpi bari se shkolla

Ish kryeprokurorja ngre alarmin: Kemi më shumë shtëpi bari se
x
BREAKING NEWS

"Plastifikohet, lyhet me graso dhe vendosen letra karboni...", Karamuço zbulon metodat e reja që po përdorin trafikantët

"Plastifikohet, lyhet me graso dhe vendosen letra karboni...",
x
BREAKING NEWS

Çfarë i kërkoi në tavolinë ambasadorja Yuri Kim-Damian Gjiknurit? Kreshnik Spahiu zbulon prapaskenat

Çfarë i kërkoi në tavolinë ambasadorja Yuri
x
BREAKING NEWS

A po i çon Rama "miqtë" në burg? Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë dhe zbardh prapaskenat: Konfrontimi me amerikanët në hotel

A po i çon Rama "miqtë" në burg? Kreshnik Spahiu plas
x
BREAKING NEWS

Urdhër arresti për Putinin, reagon Gjykata Ndërkombëtare Penale

Urdhër arresti për Putinin, reagon Gjykata Ndërkombëtare
x
BREAKING NEWS

Nën përgjim prej 3 vitesh nga policia dhe SPAK, Klodiana Lala zbardh detaje nga dosja, si u zbulua lidhja e kryebashkiakut të Bulqizës me biznesmenin që i dha tenderin

Nën përgjim prej 3 vitesh nga policia dhe SPAK, Klodiana Lala zbardh
x
BREAKING NEWS

Gazetari tregon pse ju vendosën prangat kryebashkiakut të PS-së: Ju rrëfej takimet në tunel

Gazetari tregon pse ju vendosën prangat kryebashkiakut të
x
BREAKING NEWS

Takimi Kosovë-Serbi në Ohër/ Kurti tregon prapaskenat dhe rrëfen kërcënimin e Vuçiç

Takimi Kosovë-Serbi në Ohër/ Kurti tregon prapaskenat dhe
x

Bota

Vladimir Putin gati të përdorë bombarduesin më vdekjeprures të botës kundër Ukrainës. Ja çfarë paralajmëron zëdhënësi

Vladimir Putin gati të përdorë bombarduesin më vdekjeprures

Presidenti rus Vladimir Putin nuk tregon shenja të ngadalësimit të pushtimit të tij në Ukrainë pasi një nga bombarduesit më vdekjeprurës në botë iu dorëzua forcave të tij. Tu-22M3 u prodhua nga kompania e avionëve Tupolev dhe iu dha Forcave Ajrore Ruse për t'u përdorur në Ukrainë.

Fillimisht ishte menduar se avioni nuk do të prodhohej, por plani i prokurimit të vendit u ndryshua gjatë luftës dhe tani ai është dorëzuar, raporton agjencia e lajmeve TASS.

Një zëdhënës u shpreh: "Kompania e Avionëve Tupolev ka dorëzuar bombarduesin më të fundit me raketa Tu-22M3 në aviacionin me rreze të gjatë të Forcave Ajrore Ruse për operim pas riparimeve sipas planit të prokurimit të mbrojtjes.

Tu-22M3 i dorëzuar ishte një model më i vjetër i cili u riparua dhe u modernizua për betejë - dhe 500 prej tyre do të modifikohen në total.

Sipas raportimeve, Tu-22M3 ka një shpejtësi maksimale prej 2.05 Mach dhe mund të mbajë disa raketa hipersonike. Tani ai ka gjithashtu një sistem të ri navigimi, si dhe njësi për dërgimin e bombave për saktësi më të madhe.