BREAKING NEWS

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e kupolës së Policisë së Shtetit për vitin 2022, nga Muhamet Rrumbullaku, Neritan Nallbati, Rebani Jaupi, te Altin Qato dhe Edmond Rizai, ja kush është drejtuesi më i pasur dhe më i varfër...

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e
x
BREAKING NEWS

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si ushtar të Shkëlzen Berishës në demontimin e armëve në Gërdec, SPAK e merr për herë të parë sot në pyetje

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i shiti demokratët tek “kasapi” Ilir Meta, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i kërkon deputetit të njohur të bëjë kujdes nga sulmet e Rithemelimit

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i
x
BREAKING NEWS

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri çmimi i naftës ngelet në stratosferë edhe pse në bursat ndërkombëtare është ulur me 7 dollarë vlera e fuçisë së “arit të zi”, ekspertët ngrenë alarmin

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x

Bota

Vladimir Putin “heq qafe” kreun e grupit Wagner, e dërgon në Afrikë, ja çfarë e pret ish-kuzhinierin presidencial

Vladimir Putin “heq qafe” kreun e grupit Wagner, e dërgon

Veprimet dhe deklaratat histerike të kreut të Wagner, Yevgeny Prigozhin, pa dyshim kanë zemëruar Kremlinin. Megjithatë ato janë pikërisht pasojë e përpjekjes së tij për të shpëtuar veten nga zemërimi i autoriteteve. "Prigozhin kuptoi se pozicioni i tij i privilegjuar si i preferuari i Putinit ishte lëkundur," tha Lev Kadik, një gazetar i specializuar në çështjet e jashtme në portalin letonez Delfi.lv dhe ish. redaktori politik i gazetës ruse Kommersant. Shumë ekspertë janë të bindur se i vetmi funksion që kreu i Grupit Wagner kreu me sukses gjatë pushtimit ishte bërja e thirrjeve dhe mobilizimi i të burgosurve, pasuar nga vendosja e tyre në front. “Tani, shërbimet e Prigozhin janë bërë të panevojshme, pasi ushtria ruse ka mësuar që nga gushti i kaluar të kryejë në mënyrë të pavarur të njëjtat detyra”, tha Kadik. Shefi i Grupit Wagner gjithashtu nuk arriti të merrte Bakhmutin edhe pas shumë muajsh luftimesh, pavarësisht se mori miratimin e Putinit për të rekrutuar kriminelë për këtë qëllim. Prigozhin është produkt i sistemit Putin, por tani pozicioni i tij si "kuzhinier i Putinit" është dobësuar brenda tij, pasi ai nuk po lufton më kundër Ukrainës, por për lëkurën e tij, tha Maxim Reznik, ish-anëtar i asamblesë legjislative të Shën Petersburgut.Fyodor Krascheninnikov, shkencëtar politik, ka thënë se ka shumë të ngjarë që Prigozhin të hiqet qafe, jo të vritet, por të largohet, të dërgohet në një lloj “mërgimi” si për shembull në Afrikë, ku Wagner ka disa misione të vazhdueshme. “Prigozhin do të shkojë në Sudan dhe se çfarë do të ndodhë me të, mund të merret me mend. Në çdo rast, ai do të hiqet nga skena ku të gjithë kërcejnë, këndojnë dhe bërtasin”, tha ai.

Më të lexuarat