BREAKING NEWS

"Joe Biden e ka bërë të qartë se SPAK..."/ Spartak Ngjela komenton deklaratat e Yuri Kim dhe Arben Krajës: Berisha është hetuar para se të shpallej non grata, ndërsa Meta po hetohet për...

"Joe Biden e ka bërë të qartë se SPAK..."/
x
BREAKING NEWS

Thellohet përçarja në PD/ Nga Mallakastra në Krujë, zbardhen 7 kandidatët e grupit të Alibeajt për zgjedhjet lokale. Kush janë emrat e njohur

Thellohet përçarja në PD/ Nga Mallakastra në Krujë,
x
BREAKING NEWS

“Tërmet” tek opozita në dhjetor, nga rikthimi i Lulzim Bashës në krye të PD, tek përjashtimi i Berishës dhe Metës nga Parlamenti, ja prapaskenat

“Tërmet” tek opozita në dhjetor, nga rikthimi i Lulzim
x
BREAKING NEWS

Joe Biden fut në ankth politikën shqiptare, pushtetarët e lartë të korruptuar “në rrethin e ferrit” nga kushtet evropiane, si do të plotësohen me materiale shtesë nga amerikanët dosjet “përvëluese” në SPAK

Joe Biden fut në ankth politikën shqiptare, pushtetarët e
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja kush ka qenë njeriu i besuar i CIA në Shqipëri gjatë Luftës së Dytë Botërore dhe çfarë i ka shkruar në një raport Uashingtonit në shtator 1944 për shqiptarët

Muharrem Xhafa: Ja kush ka qenë njeriu i besuar i CIA në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Shqipëria do pushtohet nga dimri i acartë, ja çfarë ka rezervuar moti për ditët e para të Dhjetorit (TABELAT)

Shqipëria do pushtohet nga dimri i acartë, ja çfarë ka
x
BREAKING NEWS

“Gropa ruse” në zemër të Evropës, Suedia tronditet nga një skandal spiunazhi si nëpër filma, zbulohet një ndërtesë plot me oficerë të inteligjencës sekrete të Kremlinit

“Gropa ruse” në zemër të Evropës, Suedia
x
BREAKING NEWS

(VIDEO) "U kry... mos e fut aty"/ Ambasadores Yuri Kim i ndodh incidenti në Tiranë, një personazh i njohur për mediat kërcënon diplomaten, truprojat e largojnë me shpejtësi

(VIDEO) "U kry... mos e fut aty"/ Ambasadores Yuri Kim i ndodh
x

Bota

Vladimir Putin rrezikon të bjerë nga pushteti, ja kush do jetë pasardhësi i tij në Rusi

Vladimir Putin rrezikon të bjerë nga pushteti, ja kush do jetë

Zhvillime të bujshme priten në Rusi. Presidenti rus Vladimir Putin është gati të mbushë 70 vjeç, por ai ka shumë pak për të festuar. Lufta në Ukrainë po rezulton të jetë një dështim i përmasave historike, me trupat e Moskës të poshtëruara vazhdimisht dhe mbi të gjitha të pakësuara në sytë e gjithë botës. Për më tepër, Rusia është gjithnjë e më e izoluar në nivel ndërkombëtar dhe po humbet gjithashtu kontrollin e saj në disa vende mbi të cilat ka pasur gjithmonë një ndikim të fortë. Por ajo që e shqetëson më shumë Putinin në këtë moment është fronti i brendshëm: edhe elita ekonomike dhe e gjithë furia e medias shtetërore kanë humbur besimin te presidenti, i cili u sulmua në mënyrë indirekte edhe nga besnikët si çeçeni Kadyrov dhe biznesmeni. Prigozhin . “Kjo do të thotë se gara për trashëgimi është e hapur, shkruan Marta Ottaviani në Il Giorno nëse më parë Vladimir Putin ishte i rrethuar nga një rreth magjik besnikësh, tani në pjesën më të madhe ata janë njerëz që duan të zënë vendin e tij”. Emri më i akredituar për momentin është ai i Nikolaij Patrushev: “Nga Shën Petersburg si president, të cilin e njeh që në vitet 1970, edhe për shkak të së kaluarës së tij të përbashkët në KGB, shërbimin sekret rus. I fuqishëm, emri i tij do të pritej pozitivisht nga inteligjenca. Pastaj është ‘i dyti i përjetshëm’, Dmitry Medvedev, i cili tashmë ka shërbyer si President i Republikës për vetëm një mandat, nga viti 2008 deri në 2012, vetëm sepse Putini nuk mundi të rizgjedhohej. Pastaj janë të huajt e ndryshëm, duke filluar nga kryetari i bashkisë së Moskës, Sergey Sobyanin dhe kryeministri aktual, Mikhail Mishustin, edhe nëse duket se asnjëri prej tyre, thotë Ottaviani, nuk vdes për të konkurruar “.

Më të lexuarat