BREAKING NEWS

"Berisha ka marrë huqet e Lulit", ish deputeti: Njerëzit duan Big Brother-in, jo fantazitë e Saliut

"Berisha ka marrë huqet e Lulit", ish deputeti: Njerëzit
x
BREAKING NEWS

Berisha e sfidon ‘Live’, Rama e pret në takim, ja data

Berisha e sfidon ‘Live’, Rama e pret në takim, ja data
x
BREAKING NEWS

'Perla' e deputetit Korreshit/ Çfarë tha deputeti që shkriu së qeshuri studion (VIDEO)

'Perla' e deputetit Korreshit/ Çfarë tha deputeti që
x
BREAKING NEWS

Baton Haxhiu zbardh prapaskenat e udhëtimit me Ramën dhe Duçkën dhe ngre dyshime të forta: Doriani ka pasur një trajtim të veçantë në Kiev, më bënë përshtypje çantat…

Baton Haxhiu zbardh prapaskenat e udhëtimit me Ramën dhe
x
BREAKING NEWS

"Kryeministri duhet të përballet me të vërtetën", Dash Shehi reagon për skandalin “McGonigal”: Rama duhet të japë dorëheqjen!

"Kryeministri duhet të përballet me të
x
BREAKING NEWS

Ministria e Financave del me njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë do të ndodhi me inflacionin gjatë vitit 2023

Ministria e Financave del me njoftimin e rëndësishëm, ja
x
BREAKING NEWS

"Edi Rama lakohet 14 herë dhe akuzohet për një gjë të tmerrshme", Berisha del me reagimin e fortë: Është i vetmi kryeministër që mbron vendimin e Serbisë për të mos i vendosur sanksione Rusisë

"Edi Rama lakohet 14 herë dhe akuzohet për një gjë
x
BREAKING NEWS

Korreshi nxjerr të fshehtat e grupit të PD-së, zbulon kërkesën për bashkim: Gazmend Bardhi i ka dërguar Berishës një shkresë

Korreshi nxjerr të fshehtat e grupit të PD-së, zbulon
x

Bota

Vodhi të dhënat e miliona njerzve, e pëson keq 21 vjeçari, dalin detajet

Vodhi të dhënat e miliona njerzve, e pëson keq 21 vjeçari,

Policia holandeze ka arrestuar një 25 vjeçar, i cili dyshohet se ka vjedhur dhe ka tentuar të shesë të dhënat personale të dhjetëra milionë njerëzve në mbarë botën. 

Sipas ministrisë së brendshme, i dyshuari, i cili është holandez, u arrestua në nëntor në Amsterdam si pjesë e një hetimi të policisë austriak që ngriti alarmin kur të dhënat personale të miliona austriakë – pothuajse të gjithë qytetarëve të vendit – u shfaqën në forumet e krimit kibernetik. . Këto të dhëna (emri, adresa, data e lindjes dhe të tjera) janë vjedhur nga Shërbimi i Licencimit të Radiotelevizionit.

Policia austriake organizoi një “operacion depërtimi” dhe bleu të dhënat, duke fituar akses në një adresë në Amsterdam.

Arrestimi u njoftua vetëm sot sepse i dyshuari mbahej në siguri maksimale në mënyrë që të mos vinte në kontakt me askënd, shpjegoi ministria e brendshme holandeze. Sipas prokurorëve, baza e të dhënave që ajo po promovonte për shitje përmbante detaje të qytetarëve nga Britania, Kina, Kolumbia, Tajlanda dhe Holanda.

Të dyshuarit i është caktuar masa e paraburgimit për tre muaj ndërsa hetimet vazhdojnë.