BREAKING NEWS

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do të jetë moti në gjithë Shqipërinë dhe surprizat e papritura në fundjavë

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do
x
BREAKING NEWS

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika, ka të plagosur dhe disa të arrestuar. Zbardhet shkaku pse nisi konflikti në mes të rrugës

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika,
x
BREAKING NEWS

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës, Taulant Balla del me njoftimin e jashtëzakonshëm dhe zbulon lëvizjen që do të bëjë Kuvendi në shtator: E papranueshme dhe absurde...(FOTO)

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen ‘Bomba’, ‘Merimanga’ e grupi i famshëm ‘Intelektuali’ të përfshirë dhe politikanë shqiptarë, ja çfarë di për rastin e Ilir Metës

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur shqiptar, autor i 135 veprave dhe albanolog me zë (EMRI+FOTO)

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur
x
BREAKING NEWS

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush përflitet se do të ikë nga kabineti

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush
x
BREAKING NEWS

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike, aftësinë e kufizuar dhe kujdestarin e personit, ja kategoritë që përfitojnë

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike,
x
BREAKING NEWS

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në Itali, zgjedhjet në shtator alarmojnë inteligjencën e fshehtë, ndërhyrje emergjente për të parandaluar të papriturat, ja prapaskenat

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në
x

Bota

Vrasja e prokurorit të njohur të Antimafias teksa ndodhej për muaj mjalti, jepen dënimet për autorët

Vrasja e prokurorit të njohur të Antimafias teksa ndodhej për

Katër persona të akuzuar për vrasjen e një prokurori të profilit të lartë paraguaian, ndërsa ai ishte në muajin e mjaltit, janë dënuar me 23 vjet burg, raporton BBC.

Bëhet fjalë për vrasjen e prokurorit të Antimafias Marcelo Pecci, 45 vjeç, i cili u qëllua për vdekje teksa ndodhej në një resort plazhi privat në Kolumbi.

Vrasja e prokurorit të njohur të Antimafias teksa ndodhej për

Pecci hetoi rastet e korrupsionit dhe pastrimit të parave tek zyrtarë të profilit të lartë në vendlindjen e tij Paraguaj.

Autoritetet kolumbiane besojnë se grupet e krimit të organizuar të kenë kryer dhe ekzekutuar vrasjen.

Pecci dhe gruaja e tij ishin në ditën e gjashtë dhe të fundit të muajit të mjaltit kur ai u vra në Baru, një ishull idilik në brigjet e Karaibeve.

Më të lexuarat