BREAKING NEWS

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë rezultuar të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit, asnjë humbje jete

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë
x
BREAKING NEWS

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin Rama

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I qëndroi deklaratës për një rikthim të tij të mundshëm në krye të PD-së, Sali Berisha bën lëvizjen urgjente

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I
x
BREAKING NEWS

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet e rënda që po ndodhin në zgjedhjet për kryetarin e ri: Po fusin...

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet
x
BREAKING NEWS

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron çfarë do të ndodhë sot në zgjedhjet e PD-së, ka një mesazh të ‘koduar’ edhe për Berishën: Rama e...

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë zjarri, plagoset një i ri, policia zbardh ngjarjen e rëndë

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë
x
BREAKING NEWS

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për katharsis

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për
x
BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x

Bota

Vrasja makabre e 33-vjeçares, autori rrëfen në gjykatë si e rrëmbeu dhe përdhunoi gruan në pyll

Vrasja makabre e 33-vjeçares, autori rrëfen në gjykatë si

Një oficer i policisë britanike ka pranuar në gjykatë rrëmbimin dhe përdhunimin e një 33-vjeçareje.

Sarah Everard u zhduk mbrëmjen e 3 marsit, ndërsa ishte duke shkuar në shtëpinë e saj, në jug të Londrës. Trupi i saj u gjet i pajetë një javë më vonë në një pyll, afër Ashford, Kent.

Oficeri Wayne Cousins u shpall fajtor për rrëmbimin dhe përdhunimin e Everard, duke iu përgjigjur vetëm me “Po zotëri” pyetjeve të gjykatësit.

Ky akt i rëndë i oficerit britanik ngjalli zemërimin e qytetarëve, të cilët dolën në protestë kundër vrasjes makabre të 33-vjeçares.