Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vrasje e dyfishtë/ Shkon të vizitojë të dashurin, gjenden të vdekur në autostradë

Postuar: 20/07/2019 - 12:18

Gjendet të vdekur në autostradë një amerikane dhe i dashuri i saj kanadez.

Chynna Noelle Deese, 24 vjeç, dhe Lucas Robertson Fowler, 23-vjeç u gjetën pa jetë në autostradën Alaska Highway në  Liard Hot Springs, British Columbia.

Policia tha se vdekja e tyre është e dyshimtë ndërsa hetimet vazhdojnë për të zbuluar shkaqet e ngjarjes.

Një Chevrolet blu i vitit 1986 u gjet në vendngjarje.

Policia po përpiqet të zbulojë nëse ishte çifti që po ngiste automjetin.

Fowler jetonte në British Columbia dhe e dashura e tij Deese shkoi për ta takuar.

Nëna e Chynna Deese tha se çifti po udhëtonin me furgon përmes Kanadasë për të vizituar parqet kombëtare.

Nuk dihet ende sesi ndodhi vrasja e dyfishtë, nëse ishte e qëllimtë apo jo.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/08/2019 - 12:41

Është gjetur pajetë një 21-vjeçar, djalë i një tregtari miliarder të arit. Mediat e huaja shkruajnë se ai i ka dhënë fund jetës duke u varur, pasi nuk përballoi dot ndarjen nga e dashura.

Postuar: 24/08/2019 - 07:54

Kina ka njoftuar dje ngritje tarifash për produkte amerikane në vlerë 75 miliardë dollarë, në kun

Postuar: 23/08/2019 - 21:01

Ka ndërruar jetë një nga njerëzit më të pasur në botë.

Postuar: 23/08/2019 - 18:09

Kryediplomati i Koresë së Veriut quajti sot sekretarin amerikan të shtetit Mike Pompeo, një &ld

Postuar: 23/08/2019 - 17:13

Kina ka njoftuar sot ngritje tarifash për produkte amerikane në vlerë $75 miliardë, në kundërpë

Postuar: 23/08/2019 - 16:59

Presidenti rus Vladimir Putin urdhëroi sot ushtrinë të kryejë "reagime simetrike" nda

Postuar: 23/08/2019 - 16:09

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në një qytet të Turqisë që ka ngritur në këmbë të gjithë autori