Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vrau ish të dashurën dhe ia hodhi trupin qenve, braziliani merr hapin e rëndësishëm pasi doli nga burgu

Postuar: 15/08/2019 - 17:48

Një ngjarje e çuditshme ka ndodhur në Brazil,  klubi i kategorisë së tretë Poços de Caldas ka firmosur me portierin  Bruno Fernandes i cili u burgos për 9 vite pasi hartoi një komplot për të vrarë ish të dashurën e tij.

Bruno Fernandes, i cili u shndërrua në një portier ylli në ligën braziliane dhe gati sa përfundoi të luante për Barcelonën në La Liga, u la i lirë muajin e kaluar nga burgu dhe u vu nën arrest shtëpiak pasi vuajti gati gjysmën e një dënimi 22-vjeçar për vrasjen e modeles , Eliza Samúdio, në 2010 dhe trupin e saj ia hodhi qenve. Shkak për këtë, ishte kërkesa e ish-modeles, që Fernandes të paguante për rritjen e fëmijëve që kishin bashkë.

Fernandes u la i lirë nga burgu më 19 korrik dhe nënshkroi një marrëveshje me Poços de Caldas, një ekip i kategorisë së tretë në Brazil që do të garojë për turneun Campeonato Mineiro 2020.

34-vjeçari u la i lirë dhe në shkurt  2017, luajti disa ndeshje për Boa Sporte, një tjetër klub i kategorisë më të ulët. Por gjykata e lartë e Brazilit e urdhëroi atë të kthehej në burg disa javë më vonë.

Kushtet e lirimit të tij nga burgu treguan se portierit iu kërkua të gjente punë brenda 30 ditëve nga vendosja në arrest shtëpiak.

Fernandes, i cili u dënua në mars të vitit 2013 u akuzua gjithashtu edhe për rrëmbimin e djalit të tij Bruninho.Burimi: NEËSYPEOPLE

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/09/2019 - 22:21

Një objekt hapësinor i zbuluar nga shkencëtari rus Gennady Borisov në gusht 2019 i përshkruar fillimisht si kometë nga studiuesit, mund të rezultojë të jetë një anije aliene, ka sugjeruar një studiues nga Kalifornia

Postuar: 20/09/2019 - 22:00

Në skenarët e filmave fantastikë kemi parë shpesh kur bota bëhet shkrumb e hi nga pushtuesit al

Postuar: 20/09/2019 - 20:51

Kristiano Ronaldo, u maskua si një person tjetër, dhe doli në qendër të Torinos për të luajtur

Postuar: 20/09/2019 - 20:46

Një rezident në Georgia shpërndau dje një video të detajuar të xhiruar me dron, të anijes trans

Postuar: 20/09/2019 - 19:34

Presidenti amerikan, Donald Trump ka kërcënuar sot se mund të lirojë të burgosurit e grupit mil

Postuar: 20/09/2019 - 19:20

Gjenerali rus Alexander Fomin, tha sot në një takim pune se avionë amerikanë ishin përfshirë në

Postuar: 20/09/2019 - 19:00

Lideri i grupit islamik libanez Hezbollah, Hassan Nasrallah paralajmëroi sot Arabinë Saudite dh