Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vrau të motrën sepse ishte modele duke i hequr organet me thikë, 22-vjeçarja merr dënimin që nuk e priste askush pas 4 vitesh

Postuar: 22/10/2019 - 17:00

Një vajzë në Rusi u dënua me 13 vite burg pas vrasjes makabër që i bëri të motrës 17 vjeçare në 2016-ën. Elizaveta Dubrovina, 22 vjeçe goditi me thikë motrën e saj, Stefania 189 herë duke i hequr dhe disa prej organeve nga trupi sipas asaj që raporton Daily Mail.

Motivi i vrasjes makabër ishte xhelozia e Elizavetës ndaj së motrës pasi kjo e fundit ishte modele dhe shumë e bukur.

Viktima ndërroi jetë menjëherë në skenën e krimit pas goditjeve që kishte marrë në organet jetësore si dhe nga humbja e gjakut.

Në vitin 2016, Elizaveta u trajtua në spitalin psikiatrik në Rusi dhe vetëm pas 4 vitesh ishte e aftë të dilte përpara gjykatës, nga ku mori dhe dënimin prej 13 vitesh.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/11/2019 - 21:18

Teksa dimri përfshin hemisferën veriore të tokës, do të kemi gjithnjë e më pak dritë por disa vende janë shumë më keq se të tjerat.
 

Postuar: 21/11/2019 - 21:03

Pas përplasjes fatale të avionit stërvitor T-38 Talon në bazën ajrore të Oklahoma, mediat venda

Postuar: 21/11/2019 - 20:50

Dy pilotë të forcave ajrore amerikane kanë humbur jetën pas një aksidenti gjatë stërvitjes në b

Postuar: 21/11/2019 - 20:36

Ushtria e Norvegjisë tha sot se ka nevojë për tanke të reja pasi tanket moderne ruse T-80BVM ja

Postuar: 21/11/2019 - 20:24

Presidenti rus Vladimir Putin parashikoi sot shpërbërjen e Bashkimit Evropian duke e krahasuar

Postuar: 21/11/2019 - 20:00

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu u akuzua për korrupsion, mashtrime dhe shkelje të bes

Postuar: 21/11/2019 - 19:58

Ish-kryeministri italian dhe drejtuesi i Partisë Forca, Silvio Berlusconi tha sot se Kina është