Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

A vuan nga një sëmundje e rëndë Merkel? Flet për herë të parë Kancelarja (VIDEO)

Video: 

Postuar: 10/07/2019 - 23:04

Pamjet filmike ku Kancelarja gjermane Merkel dridhet në mënyrë të çuditshme, kanë bërë xhiron e botës.
 
Brenda një muaji Kancelarja gjermane, Angela Merkel, është shfaqur tre herë në takime zyrtare duke u dridhur në publik.
 
Kjo gjë shtoi zërat në media se Merkel vuan nga një sëmundje e rëndë, gjë e cila vinte në pikëpyetje mbajtjen e postit Kancelare në Gjermani.
 
Pas këtyre zërave, ka reaguar Merkel e cila shprehet se gjendja e saj shëndetësore nuk është për t’u shqetësuar.
 
Kancelaria u shpreh se ishte në procesin e trajtimit të sëmundjes.
 
Deklarata e Merkel:
 
Nuk ka nevojë për t’u shqetësuar. Qartësisht që asgjë nuk ka përfunduar, por ka përparime”.
Këtë deklaratë Merkel e bëri gjatë një konference shtypi me kryeministrin finlandez, Antti Rinne në Berlin.
 
Merkel pësoi një dridhje trupi, këtë herë gjatë pritjes me nderime ushtarake të kryeministrit finlandez, Antti Rinne. Ndryshe nga herët e tjera, dridhjet nuk ishin edhe aq të forta.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/07/2019 - 16:32

SHBA pas një dekade e gjysmë sërish dërgon ushtri dhe resurse ushtarake në bazën ajrore në Arabinë Saudite,  pas pershkallzimit të tensioneve në Gjirin Persik.
 

Postuar: 20/07/2019 - 16:17

22 persona që kishin marrë pjesë në hapjen e varrit të faraonit Tutankamon kanë vdekur në rreth

Postuar: 20/07/2019 - 15:05

Të paktën 10 persona kanë humbur jetën,19 janë plagosur  dhe pesë të tjerë janë raportuar

Postuar: 20/07/2019 - 15:03

Komisioni Evropian (KE) miratoi një pako të re të masave për ndihmë në vlerë prej 1.41 miliardë

Postuar: 20/07/2019 - 13:56

Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin tronditës kur një adoleshente u qëllua pa ndjenja një natë

Postuar: 20/07/2019 - 13:20

Alarmi për terrorizëm u rikthye sërish në Romë, pasi policia u vu në ndjekje të një 27-vjeçari ng

Postuar: 20/07/2019 - 12:18

Gjendet të vdekur në autostradë një amerikane dhe i dashuri i saj kanadez.