BREAKING NEWS

Mbi 800 të infektuar në 24 orë, MSH informon qytetarët mbi situatën epidemiologjike në vend: 19 pacientë në gjendje të rëndë, ja sa persona kanë humbur jetën

Mbi 800 të infektuar në 24 orë, MSH informon qytetarët mbi
x
BREAKING NEWS

Shqipëria "shkundet" nga tërmeti, ja epiqendra dhe magnituda

Shqipëria "shkundet" nga tërmeti, ja epiqendra dhe magnituda
x
BREAKING NEWS

“Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë”/ Artan Hoxha flet me emra dhe plas ‘bombën’: Do goditet shumë lartë! SPAK më ka thirrur dhe mua të dëshmojë për këtë dosje!

“Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë”/
x
BREAKING NEWS

Konflikti me kryebashkiakun Dritan Leli dhe drejtorit të bashkisë që përfundoi të shoqëruar në polici/ Reagon ‘flakë për flakë’ UKV, sqaron gjithë situatën

Konflikti me kryebashkiakun Dritan Leli dhe drejtorit të bashkisë
x
BREAKING NEWS

Ndizen gjakrat, Basha i hedh dorashkën me dosjen kriminale të amerikanëve, Berisha paralajmëron me shkarkimin e kreut të PD, Fieri sfida e radhës

Ndizen gjakrat, Basha i hedh dorashkën me dosjen kriminale të
x
BREAKING NEWS

Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Berishës, Roland Bejko akuzon ish-kryeministrin se po tenton grusht shteti brenda partisë

Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Berishës, Roland Bejko akuzon
x

Bota

Xhaketa e Merkelit ka gjithmonë një mesazh, askujt nuk i pëlqen kur kancelarja vesh këtë ngjyrë

Xhaketa e Merkelit ka gjithmonë një mesazh, askujt nuk i pëlqen

Kancelarja gjermane, Angela Merkel do të mbërrijë sot pasdite në Serbi, por të gjithë do t’i kenë sytë nga veshja e saj, nga e cila do të kuptohet edhe toni i përmbajtjes së fjalëve të saj. 

Merkel është gjithmonë e veshur njësoj; pantallona të thjeshta, një xhaketë me tre kopsa, një gjerdan dhe këpucë të sheshta. Madje dhe stilisti i famshëm i modës Karl Lagerfield e përshkroi stilin e saj si “ok”.

Por Merkel ndryshon vetëm ngjyrat e xhaketës, varësisht se ku shkon, kë takon atë ditë dhe për çfarë do të flasë. Ngjyra vjollcë është për takime më pak formale, aty ku nuk ka shumë vështirësi.

Xhaketa e Merkelit ka gjithmonë një mesazh, askujt nuk i pëlqen

Merkel shpesh vesh rroba në të kuqe dhe të verdhë për raste “të brendshme”, domethënë kur është në Gjermani.

Xhaketa e Merkelit ka gjithmonë një mesazh, askujt nuk i pëlqen

Beige dhe e bardhë, vesh kur dëshiron të dërgojë një mesazh paqeje…

Xhaketa e Merkelit ka gjithmonë një mesazh, askujt nuk i pëlqen

Blu kur duhet të duket serioze, por jo e rreptë si mund të ngjajë në të zezë.

Ndërsa jeshilja është ngjyra e optimizmit, por edhe qetësia, ekuilibri.

Kur Anxhela vishet me të zeza, vendi pritës nuk e ka punën mirë. Të paktën kështu ka provuar karriera e saj 16-vjeçare si kanceXhaketa e Merkelit ka gjithmonë një mesazh, askujt nuk i pëlqenlare.