BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të pazareve, nuk kanë çfarë humbin dhe duan kreun e opozitës, pas 11 dhjetorit rrezikohet përplasje

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e papritur: Në varreza me...

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e
x
BREAKING NEWS

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40 për qind e buxhetit shkonte në xhepin e tij, paratë i transportonte me çanta

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike nga përfundimi i projektit gjigant: Do të bëhet një korridor lidhës i rëndësishëm Lindje-Perëndim

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike
x
BREAKING NEWS

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart Taçit? Braçe shpërthen i revoltuar dhe “hedh topin” tek Arben Ahmetaj: Unë siguroj dokumentin e plotë dhe në atë datë unë kam qenë vetëm deputet

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart
x

Bota

Zarfi me plumba u arrin në shtëpi, kërcënohen me jetë kryeministri dhe ministër i Mbrojtjes së këtij shteti (DETAJE)

Zarfi me plumba u arrin në shtëpi, kërcënohen me jetë

Kryeministri i Sllovenisë, , Janez Jansha dhe familja e tij janë kërcënuar me jetë, pasi iu ka mbërritur në banesë një zarf brenda të cilit kishte plumba.

Një kërcënim të ngjashëm e ka marrë edhe Matej Tonin, ministri i Mbrojtjes dhe një partner i vogël i koalicionit në qeverinë e Janshës, njoftuan mediat sllovene.

Sipas televizionit “Slovenska”, kryeministri slloven ka marrë kërcënime me vdekje në një zarf që i është dërguar në adresën e tij private, gjë që është konfirmuar nga zyra e kryeministrit. Policia po e heton rastin.

Lajmi është publikuar fillimisht nga portali Siol.nez dhe televizioni Nova24.tv, media e afërt me qeverinë e Janshës dhe është transmetuar nga media të tjera sllovene.

Mediat raportuan se Jansha dhe Tonin morën letra në adresat e tyre të premten që përmbanin kërcënime me vdekje dhe në të cilat kishte “municion të një kalibri më të madh” dhe se anëtarët e familjes së Janshës janë kërcënuar gjithashtu.

Zarfi me plumba u arrin në shtëpi, kërcënohen me jetë