Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zbardhen detajet e forta/ Mesazhi ogurzi i Sala: U interesojnë vetëm paratë, nuk dua të shkoj te Kardifi

Postuar: 23/05/2019 - 11:20

Po mbushen 4 muaj nga vdekja e trishtë e Emiliano Sala, i cili humbi jetën gjatë udhëtimit me avion privat nga Nantesi drejt Kardifit, ku do firmoste kontratën e re.
 
Avioni i drejtuar nga piloti i tij humbi nga radarët dhe ai u gjet në fund të detit ku humbën jetën të dy.
 
Së fundmi, në skenë ka një mesazh audio që Sala i ka dërguar një familjari më 6 janar, dy javë para se të ndodhte aksidenti tragjik.
 
“L’Equipe” ka publikuar këtë mesazh zanor, në të cilin ish-lojtari argjentinas bënte të qartë se nuk ishte shumë i lumtur që po shkonte te Kardif dhe se më shumë kishte qenë një vendim që ia kishte imponuar presidenti i Nantës, Valdemar Kita.
 
Ai i drejtohej me këto fjalë:
 
"Fola mbrëmë me agjentin, më tha që Frank Kita, i biri i presidentit Kita, i kishte thënë se duan të më shesin. Ata kanë marrë një ofertë nga Kardifi. Kanë vendosur një çmim të lartë, megjithatë ata kanë pranuar. Është kontratë e mirë, por jo interesante për mua. Ata duan të shkoj me çdo kusht. Nuk kam frikë sepse jam mësuar me sfida gjithë jetën time. Shpresoj që agjenti të gjejë diçka më të mirë. Nuk dua ta shoh më Kitan sepse acarohem. Do që unë të shkoj në Kardif, i interesojnë vetëm lekët, pa më pyetur se çfarë dua unë. Më duhet ta shoh përditë surratin e tij”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/09/2019 - 17:30

Frikë në rajonin e Friulit në Itali. Një tërmet me magnitudë 3,8 ballë ka lëkundur tokën mesditën e sotme.

Postuar: 22/09/2019 - 14:30

Kryebashkiaku i Casale di Scodosia, një qytet i vogël në provincën e Padova, Stefano Farinazzo ës

Postuar: 22/09/2019 - 08:33

Është thelluar dje konfrontimi mes Iranit nga njëra anë dhe SHBA e Arabisë Saudite nga ana tjetër

Postuar: 21/09/2019 - 21:53

Një autobus që transportonte turistë kinezë është aksidentuar në shtetin amerikan të Utah, ku m

Postuar: 21/09/2019 - 21:52

Lideri i Ligas, Matteo Salvini deklaroi dje se presidenti Italian duhet të zgjidhet drejtpërdre

Postuar: 21/09/2019 - 20:37

Agjencia e fëmijëve në OKB,  UNICEF tha dje se 29 milionë bebe kanë lindur vitin që shkoi

Postuar: 21/09/2019 - 19:54

Dy njerëz u vranë dhe tetë të tjerë u plagosën sot kur një person hapi zjarr pranë një bari në