Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Debati për listat e hapura, Rama PARALAJMËRON opozitën: Këtë gjë harrojeni!

Debati për listat e hapura, Rama PARALAJMËRON opozitën:
x

Bota

Zbardhen të tjera detaje nga aksidenti tragjik i aeroplanit me rreth 200 persona në bord, ja sa persona kanë humbur jetën

Zbardhen të tjera detaje nga aksidenti tragjik i aeroplanit me rreth 200

Një avion i Air India Express ka dalë nga pista dhe është ndarë në dysh. Ngjarja ka ndodhur në Aeroportin Ndërkombëtar Calicut, sipas CNN News 18.

Sipas raportimeve më të fundit të paktën 15 persona kanë mbetur të vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur. Fluturimi Boeing-737 nga Dubai kishte në bord Indianët të cilët u bllokuan jashtë shtetit për shkak të pandemisë së koronavirusit. Në një deklaratë zyrtare, Drejtoria e Aviacionit Civil tha se kishte 190 pasagjerë dhe ekuipazh në bord, mes tyre ishin edhe 10 foshnje, shkruan Reuters.

Më të lexuarat