BREAKING NEWS

E veshur sportive dhe duke shijuar tingujt e çiftelisë, ambasadorja Yuri Kim shfaqet si kurrë më parë (Pamjet)

E veshur sportive dhe duke shijuar tingujt e çiftelisë, ambasadorja
x

Bota

Zbardhet lista/ 14 vendet që do të lejohen të hyjnë në BE nga 1 korriku

Zbardhet lista/ 14 vendet që do të lejohen të hyjnë në

Bashkimi Europian ka përgatitur një listë me 14 vende, shtetasit e të cilëve konsiderohen të sigurt për t’u lejuar nga 1 korriku të hyjnë në vendet e unionit e megjithatë SHBA, Brazili dhe Kina janë të përjashtuara.

Lista e plotë e vendeve, shtetasit e të cilëve do të lejohen të hyjnë në Evropë është si më poshtë:

Algjeri

Australi

Kanada

Gjeorgji

Japoni

Mali i Zi

Marok

Zelanda e Re

Ruanda

Serbia

Koreja e jugut

Tajlandë

Tunizia

Uruguai