BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x
BREAKING NEWS

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit zbulon si rekrutohen vrasësit me pagesë

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i
x
BREAKING NEWS

Gazetarja trondit me deklaratën: Sistemet e Policisë i ka ndërtuar një firmë ruse, ja dëmi që kanë shkaktuar hakerat në sistem

Gazetarja trondit me deklaratën: Sistemet e Policisë i ka
x
BREAKING NEWS

Dëshmia e dy vëllezërve Beqiraj/ Klodiana Lala plas deklaratën e fortë: Ngjarje kriminale të rastësishme i kanë ‘zbardhur fytyrën policisë’

Dëshmia e dy vëllezërve Beqiraj/ Klodiana Lala plas
x
BREAKING NEWS

“Në Shqipëri i ka mbetur vetëm...”, Klodiana Lala flet me emra: Kush është personazhi i njohur i botës së krimit që mori gjobën 500 mijë euroshe

“Në Shqipëri i ka mbetur vetëm...”, Klodiana Lala
x

Bota

Zbardhet misteri: Ja çfarë i vrau 21 adoleshentët brenda klubit të natës

Zbardhet misteri: Ja çfarë i vrau 21 adoleshentët brenda klubit

Një ngjarje tragjike ndodhi pak ditë më parë në një klub nate në Afrikën e Jugut.

Tashmë kanë dalë edhe të dhënat e para zyrtare lidhur me shkakun. Përhapja e një gazi helmues teksa dyert ishin të gjitha të mbyllura dyshohet të jetë arsyeja e vdekjes së 21 adoleshentëve.

Ata ndodheshin brenda një dhome private të një klubi nate, ku kishin shkuar për të festuar përfundimin e sezonit të provimeve.

Autorët gjetën 17 të vdekur dhe 3 persona në gjendje të rëndë, të gjitha nga mosha 13 deri në 17 vjeç, ndërsa në trupin e tyre nuk kishte asnjë shenjë dhune. Hetimet kanë zbuluar se nga tubat e ajrimit mund të jetë përhapu një gaz helmues, i cili i ka mbytur adoleshentët për shkak se të gjitha daljet e dhomës ishin të mbyllura. Deri më tani nuk ka shenja nga autorët apo dhe ndo një të arrestuar.