BREAKING NEWS

"Europa do të ketë mjaftueshëm gaz"/ Merr fund "makthi" rus, Von der Leyen jep lajmin fantastik

"Europa do të ketë mjaftueshëm gaz"/ Merr fund
x
BREAKING NEWS

Covid-19 ende nuk ka përfunduar, Ministria e Shëndetësisë zbulon se çfarë po ndodh në vend

Covid-19 ende nuk ka përfunduar, Ministria e Shëndetësisë
x
BREAKING NEWS

Njihet si "fuqi baruti"! Ekspertët amerikanë japin paralajmërimin, zbulojnë planet e Putinit për Ballkanin

Njihet si "fuqi baruti"! Ekspertët amerikanë japin
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, ja sa do shitet nafta, benzina dhe gazi

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, ja sa do shitet
x
BREAKING NEWS

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha “syri” i Moskës në Tiranë, ja kush është oligarku rus që ka shpërndarë para në Shqipëri dhe ka bashkëpunuar me kreun e “Foltores”

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të përjashtohen nga politika, kreu i “Foltores” nis kërcënimet ndaj deputetëve të PD që kanë paralajmëruar votimin e nismës së dekomunistizimit

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë të dobëta dhe asgjë nuk është e garantuar, kërkon nga qeveria që të zgjedhë se cilën rrugë do ndjekë, me Perëndimin apo me Lindjen

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë
x
BREAKING NEWS

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta hedhë në erë Evropën, Dodik kërkon të instalojë në Ballkan skemën që po përdor Vladimir Putini në Ukrainë

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta
x

Bota

Zbulohet ku jeton ish gruaja e Putinit, ja si Ludmilla shijon luksin dhe shmang sanksionet

Zbulohet ku jeton ish gruaja e Putinit, ja si Ludmilla shijon luksin dhe shmang

Udhëton në të gjithë Evropën duke shmangur sanksionet dhe duke jetuar në luks. Kjo është jeta e re e Lyudmila Putinës, ish-gruas së Putinit, tashmë e martuar me Artur Otscheretny, 20 vjet më i ri.

Kështu raporton një investigim i gazetës gjermane Bild e cila citon hulumtimin e aktivistes dhe bashkëpunëtores së disidentit rus Alexei Navalny, Maria Pevchikh. Aktivisti postoi në Twitter disa foto të vilave të bashkëshortëve dhe disa 'prova' në lidhje me hetimin. 

Ndër pronat që çifti zotëron, janë apartamente dhe vila milionerësh në Biarritz, Davos dhe Marbella. Të gjitha pasuritë do të ishin në emër të Otscheretny: kjo do të ishte, shpjegon Pevchikh, strategjia e përdorur nga çifti për të shmangur sanksionet. Dyshimi është se pronat në të vërtetë, i përkasin Lyudmila Putinës, e cila është e futur në listën e personazheve të sanksionuar vetëm nga Mbretëria e Bashkuar. Gazeta gjermane që botoi hetimin raporton apelin e Pevchikh: "Ngrini menjëherë pronat e familjes Otscheretny dhe hetoni origjinën e parave!"