BREAKING NEWS

Ngritja e Gjykatës Kushtetuese, ambasadorja Yuri Kim i dërgon ultimatumin e prerë politikës shqiptare: Ruçi e Meta të punojnë urgjentisht me...

Ngritja e Gjykatës Kushtetuese, ambasadorja Yuri Kim i dërgon
x

Bota

Zbulohet kush e vendosi tritolin në shtëpinë e 17 vjeçares në Nikël, shpallet në kërkim i riu

Zbulohet kush e vendosi tritolin në shtëpinë e 17

Një shtetas me iniciale A.B është shpallur në kërkim nga Policia e Niklës pasi dje në mbrëmje ka hedhur një pako me lëndë plasëse në shtëpinë e një 17 vjeçareje.

Sipas Policisë, mbrëmjen e djeshme rreth orës 23:00, në ambientin e jashtëm të banesës së shtetases M. F., në Fushë Krujë, është gjetur një pako brenda së cilës dyshohej se kishte lëndë plasëse, e cila nuk ka shpërthyer.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat antieksploziv të RENEA-s dhe pas verifikimeve ka rezultuar se brenda pakos kishte një sasi të vogël lëndë plasëse artizanale. Si rezultat i hetimeve grupi hetimor ka bërë të mundur identifikimin e autorit të dyshuar të kësaj ngjarjeje, i cili është shtetasi A. B., dhe po punohet për kapjen e tij.

Më të lexuarat