Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zbulohet shkaku i vdekjes së çiftit britanik në hotel

Postuar: 12/09/2018 - 18:07

John dhe Susan Cooper nga Burnley, janë gjetur të vdekur në një hotel në Hurghada në 21 gusht.

Autoritetet egjiptiane kanë njoftuar të premten për shkakun e vdekjes, pasi kanë përfunduar gjithë ekzaminimet e dy trupave, raporton BBC.

Në një deklaratë zyrtare, Prokurori i përgjithshëm egjiptian tha se ekzaminimi pas vdekjes tregoi se bakteret E. coli ishin shkaku i vdekjes se çiftit, të cilët ishin me pushime në Red Sea Resort.

Escherichia coli është bakter në formë kumbulle, në gjininë e baktereve Escherichia që zakonisht gjendet në pjesën e poshtme të organizmave me gjak të ngrohtë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/01/2019 - 07:32

Ish-kryeministri laburist britanik Tony Blair ka thënë dje se në kushtet aktuale, e konsideron me vend një referendum të dytë për Brexit.

Postuar: 23/01/2019 - 23:18

Të paktën 5 persona kanë vdekur këtë të mërkurë në një bankë në Georgia, SHBA, nga një sulm me

Postuar: 23/01/2019 - 22:25

50 vjeçarja Celine Dion ka disa ditë që po shijon dritat e javës së modës në Paris, e shoqëruar

Postuar: 23/01/2019 - 21:48

Kryebashkiaku i qytezës South Bend, Pete Buttigieg ka hyrë sot në garën presidenciale të 2020 n

Postuar: 23/01/2019 - 21:23

Presidenti venezuelan Nokolas Maduro tha pak më parë se Karakas po ndërpret marrëdhëniet diplom

Postuar: 23/01/2019 - 19:53

Presidenti amerikan Donald Trump tha sot se njeh kreun e opozitës së Venezuelës, kryeparlamenta

Postuar: 23/01/2019 - 19:42

Kompania shtetërore indiane e armatimeve tha së fundmi se ka krijuar sistemin e shënjestrimit m