BREAKING NEWS

Zgjedhjet lokale, Lorenc Vangjeli bën paralajmërimin e fortë për PL: Ja për çfarë do të luftojë partia e Metës

Zgjedhjet lokale, Lorenc Vangjeli bën paralajmërimin e fortë
x
BREAKING NEWS

“Televizionet shqiptare paguhen nga rusët”, Ngjela jep alarmin dhe paralajmëron: SHBA e pranoi, nuk flasin me emra, por...

“Televizionet shqiptare paguhen nga rusët”, Ngjela jep alarmin
x
BREAKING NEWS

Rama tërhoqi vendimin për rritjen e çmimit të energjisë, ERE del me njoftimin e papritur

Rama tërhoqi vendimin për rritjen e çmimit të
x
BREAKING NEWS

Partia Demokratike jep njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë pritet të ndodhë nesër

Partia Demokratike jep njoftimin e rëndësishëm, ja
x
BREAKING NEWS

‘1 milion euro xhiro në ditë’, gazetari zbardh detaje të reja nga biznesi i Vis Martinajt: Kishte lidhje me elementë të botës së krimit në të gjithë Shqipërinë, fitimet rriteshin për shkak të...

‘1 milion euro xhiro në ditë’, gazetari zbardh detaje
x
BREAKING NEWS

“Ballkani më i rrezikuar se kurrë”, Mediu bën paralajmërimin e frikshëm: Jemi në “luftë” me Iranin ndërsa qeveria...

“Ballkani më i rrezikuar se kurrë”, Mediu bën
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e bosit të lojërave të fatit, gazetari zbulon kush po i publikon fotot e Vis Martinajt

Zhdukja e bosit të lojërave të fatit, gazetari zbulon kush po i
x
BREAKING NEWS

Fantastike! Liberalizimi i vizave, Kosova merr lajmin e madh nga Greqia

Fantastike! Liberalizimi i vizave, Kosova merr lajmin e madh nga Greqia
x

Bota

“Zelensky është si Hitleri”, Dmitry Medvedev del me teorinë e frikshme, ja si zyrtari i lartë rus po e përgatit terrenin për të marrë vendin e Vladimir Putinit

“Zelensky është si Hitleri”, Dmitry Medvedev del me

Dmitry Medvedev vazhdimisht kërcënon dhe prodhon deklarata rrëqethëse dhe shqetësuese në profilin e tij në rrjetet sociale. Në thelb, refreni është gjithmonë i njëjtë: ukrainasit janë nazistë. Po, sepse ky është edhe “justifikimi” që Vladimir Putin dhe Kremlini i ofruan botës kur vendosën të shkatërrojnë, copëtojnë një vend. Medvedev, ish-president i Federatës Ruse, kujtoi deklaratat e Volodymyr Zelensky , sipas të cilave e gjithë popullata ruse është përgjegjëse për luftën kundër Kievit. "A e mbani të gjithë popullsinë ruse përgjegjëse për operacionin special? Adolf Hitleri ishte personi i fundit që u përpoq të zbatonte ide të tilla kundër një kombi të tërë. A ka pyetje të tjera për natyrën e autoriteteve ukrainase?" përfundoi me përbuzje Medvedev.  Me pak fjalë, sipas super-skifterit, Zelensky është si Hitleri. Kjo është një frazë shumë agresive, një nga të cilat që Medvedev përmend shpejt. Kujtojmë postimin që e fshiu me shpejtësi, në të cilin kërcënimet ishin aq të neveritshme sa e shtynë stafin e tij të fshinte gjithçka. Zëdhënësi i tij fajësoi një sulm hakeri, por pak, në të vërtetë shumë pak, e besojnë atë version. Ish-presidenti i Rusisë ka bërë një sërë kërcënimesh të çmendura që nga fillimi i pushtimit rus në Ukrainë. Në një postim në Telegram, në të cilin prezantoi vizionin për dukjen e Evropës pas luftës, ka tejkaluar veten duke shfrenuar fantazinë e tij të sëmurë. Në hartën që ai publikoi, territori i Ukrainës përbëhet vetëm nga Kievi dhe rrethinat e tij, ndërsa pjesa tjetër e territorit është e ndarë ndërmjet Rusisë, Polonisë dhe Rumanisë.  Natyrisht, më së shumti do të fitonte Rusia, e cila do të merrte të gjithë anën lindore të Ukrainës deri në Kiev, si dhe të gjitha portet e rëndësishme të Detit të Zi.