BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh me “ushtaret” besnike të kryeministrit Rama, Balluku dhe Kumbaro, SPAK sekuestron telefonat e vartësve të tyre, zbardhen detajet e forta

Çfarë po ndodh me “ushtaret” besnike të
x
BREAKING NEWS

Dosja Rama, a u pyet kryeministri shqiptar nga një prokuror dhe një zyrtar i FBI në New York dhe koeçidenca fatkeqe e pranimit të fajit nga McGonigal për aferat e shefit të qeverisë

Dosja Rama, a u pyet kryeministri shqiptar nga një prokuror dhe një
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari zbardh të vërtetën e dosjes së Ilir Metës në FBI, nuk ka lidhje me atentatin ndaj Tom Doshit, ja prapaskenat që ka luajtur Sali Berisha

Evi Kokalari zbardh të vërtetën e dosjes së Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Edi Rama i fali Samir Manes 57 mijë metër 2  me vetëm 1 euro  dhe 165 mijë metër ndërtim, ja si kryeministri i shkaktoi shtetit shqiptar 30 deri në 40 milionë euro humbje vetëm për interesat e oligarkut më të madh në Shqipëri

Edi Rama i fali Samir Manes 57 mijë metër 2  me vetëm 1 euro
x
BREAKING NEWS

SPAK gati goditjen e madhe për politikanët e përfshirë në korrupsion dhe vrasje, Altin Dumani vihet në lëvizje, ja kush janë “dosjet e nxehta”që po zien vendi

SPAK gati goditjen e madhe për politikanët e përfshirë
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela zbardh të fshehtat e zgjedhjeve në Kukës: Ja kush ia dha goditjen e madhe në prapaskenë Sali Berishës dhe çfarë e pret në vijim ‘non gratën’

Spartak Ngjela zbardh të fshehtat e zgjedhjeve në Kukës: Ja kush
x
BREAKING NEWS

Petro Koçi: Ja provat që zhduku Sali Berisha për të mbuluar masakrën e ‘21 Janarit’ dhe skema që ndoqi për të fshehur gjurmët te afera e ‘Gërdecit’, roli i Shkëlzenit dhe dëshmia që e fundos

Petro Koçi: Ja provat që zhduku Sali Berisha për të
x
BREAKING NEWS

Censusi si anketë e Neptunit për oferta elektroshtepijakesh, a e ka shtuar oligarku Samir Mane listën e pyetjeve për shqiptarët?

Censusi si anketë e Neptunit për oferta elektroshtepijakesh, a e ka
x

Bota

Zelensky urdhëron rishikimin e strehimoreve ndaj sulmeve ajrore

Zelensky urdhëron rishikimin e strehimoreve ndaj sulmeve ajrore

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky urdhëroi që të rishikohen të gjitha strehimoret ndaj sulmeve ajrore, pas vdekjes së tre personave që mbetën të bllokuar në rrugë, gjatë një sulmi rus.

Një vajzë nëntë vjeçe, nëna e saj dhe një grua tjetër, vdiqën në Kiev, pasi gjatë sulmit u përpoqën të hynin në një strehimore, e cila ishte e mbyllur.

Ky rast shkaktoi reagim të opinionit dhe Zelenski premtoi një përgjigje të ashpër, e cila, siç raporton Reuters, ishte e orientuar drejt kryetarit të bashkisë, Vitaly Klitschko.

Zelensky tha se ka urdhëruar ministrin e Industrisë Strategjike dhe ministrin e Brendshëm të Ukrainës, që të bëjnë “rishikimin e plotë të strehimoreve”.

Një ditë më parë, ai tha se strehimoret “duhet të jenë të qasshme” dhe se kjo është përgjegjësi e autoriteteve lokale.