BREAKING NEWS

SPAK sekuestron pasuritë e Adriatik Llallës, vjen paralajmërimi i fuqishëm nga Yuri Kim

SPAK sekuestron pasuritë e Adriatik Llallës, vjen paralajmërimi i
x

Bota

Zgjedhjet në SHBA/ Donald Trump vë në siklet kryeministrin e Izraelit me pyetje e bërë

Zgjedhjet në SHBA/ Donald Trump vë në siklet kryeministrin e

Presidenti Donald Trump, nuk e humbi mundësinë të sulmonte kundërshtarin e tij për në Shtëpinë e Bardhë, Joe Biden, gjatë një bisede telefonike me kryeministrin e Izraelit, Benyamin Netanyahu pas shpalljes së normalizimit të marrëdhënieve mes Izraelit dhe Sudanit.

“A mendon se Joe gjumashi do të kishte mundur ta arrinte këtë marrëveshje BB (Benyamin Netanyahu)? Joe gjumashi. Mendon se ai do të mund ta kishte arritur këtë marrëveshje? Nuk mendoj se po”, i tha Trump kryeministrit izraelit.

“Ajo që mund t’iu them është se e vlerësojmë shumë ndihmën për paqe nga kushdo në Amerikë, dhe e vlerësojmë jashtë mase atë që keni bërë… kjo do të shënohet në librat e historisë”, iu përgjigj Netanyahu.

Më të lexuarat