BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x
BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x

Bota

“Zgjohet” Bashkimi Europian, Von der Leyen prezanton “megaprojektin”, zbulohet plani që s’do t’i pëlqejë aspak Kinës

“Zgjohet” Bashkimi Europian, Von der Leyen prezanton

Në fjalimin e saj të fundit mbi gjendjen e BE-së përpara zgjedhjeve evropiane, presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka zbuluar planet e bllokut, në një sërë çështjesh. Megjithatë, një “megaprojekt” duket se do të zemërojë partnerin dhe rivalin e saj, Kinën. “Nga era te çeliku, nga bateritë te automjetet elektrike, ambicia jonë është e qartë: e ardhmja e industrisë sonë të teknologjisë së pastër duhet të ndërtohet në Evropë”, theksoi ajo. Ajo paralajmëroi se kompanitë evropiane nuk ikin nga konkurrenca, por shpesh janë viktima të praktikave të padrejta. Von der Leyen theksoi se Evropa nuk ka harruar sesi praktikat e padrejta tregtare të Kinës kanë ndikuar në industrinë diellore. Von der Leyen njoftoi se Komisioni po nis një hetim për automjetet elektrike që vijnë nga Kina. Në të njëjtën kohë, ajo theksoi se është e rëndësishme që BE të ketë kanale të hapura komunikimi me Kinën. Pritet që temat e gjelbra të dominojnë fushatën për zgjedhjet e ardhshme evropiane dhe vëmendje e veçantë do t'i kushtohet zbatimit të Planit Evropian të Gjelbër, të paraqitur në vitin 2019. "Plani i Gjelbër Evropian lindi nga nevoja për të mbrojtur planetin tone. Në pesë vitet e fundit, numri i fabrikave të çelikut të pastër në BE është rritur nga asnjë në 38. Tani po tërheqim më shumë investime në të pastër hidrogjeni sesa Shtetet e Bashkuara dhe Kina së bashku”, tha ajo. Ajo iu drejtua fermerëve evropianë dhe u tha atyre se prodhimi i ushqimit të shëndetshëm duhet të jetë baza e politikës bujqësore, ndonëse kjo nuk është aspak e lehtë, sidomos në një kohë kur vazhdon lufta në Ukrainë. Për këtë çështje, ajo bëri thirrje për "dialog më të madh dhe më pak ndarje".