BREAKING NEWS

"Jap dorëheqjen nëse merr 71 mandate”/ Rama komenton deklaratën e bujshme të Ilir Metës, zbërthen skenarin e presidentit me Sali Berishën: O pushtetin o kokën e Lulit!

"Jap dorëheqjen nëse merr 71 mandate”/ Rama komenton
x

Bota

Zhurmat për divorc, Melania dhe Donald Trump ‘u mbyllin gojën’ të gjithëve me lëvizjen e fundit pas largimit nga Shtëpia e Bardhë

Zhurmat për divorc, Melania dhe Donald Trump ‘u mbyllin

Melania Trump është shfaqur për herë të parë publikisht me bashkëshortion Donald Trump që prej ditës së inaugurimit të presidentit të ri Biden.

Ish-presidenti dhe zonja e parë u shfaqën se fundmi ne fotot për ditën e Shën Valentinit, megjithë zhurmat e përsëritura për divorc, të gjeneruara nga mediat.

Kritikët sugjeronin se zonja Trump duhet të “lëvizë shpejt për t’u distancuar nga Donald” por dyshja dukeshin të buzëqeshur në fotot e shkrepura më 14 shkurt nga rezorti i tyre Mar-a-Lago në Palm Beach, Florida.

Imazhet e reja ishin në kontradikte me pretendimet e fundit në media që thonin se ajo “është e zemëruar dhe e ftohtë me Trump pas daljes së tij nga Shtëpia e bardhë.

Melania Trump ka qenë objekt i shumë artikujve në media që prej largimit të ish-presidentit nga Shtëpia e Bardhë, ndoshta më shumë se vetë Donald Trump.

Por në llogarinë e saj zyrtare në Twitter u shfaq një reagim ndaj komenteve për lajmin e CNN ku pretendohej se zonja Trump nuk donte t’ia dinte për padinë e dytë zyrtare të bashkëshortit të saj, në të cilën Donald Trump mori sërish pafajësinë.

Zyra e saj tha: “Zonja Trump nuk është më ‘Zonjë e Parë’. Ajo është një qytetar privat, një nënë e një bashkëshorte”.

“Burimet e këtij artikulli nuk kanë të bëjnë asgjë me të, me mendimet e saj apo me jetën e saj private. Gazetari i CNN  ka zgjedhur të publikojë thashetheme të rreme dhe kjo tregon për fiksimin e sëmurë të mediave”.

Presidenti Trump u largua nga zyra muajin e kaluar pas humbjes së zgjedhjeve ndaj demokratit Joe Biden.

Lajmi në CNN thotë se zonja Trump kalonte shumicën e ditëve gjatë paditjes zyrtare të presidentit, në qendrat trupore të rezortit Mar-a-Lago në Palm Beach, Florida.

Aty shtohej se Melanias nuk i pëlqen të flasë për politikë prandaj nuk është fare e interesuar në procesimet kundër Donald mbi protestën e dhunshme në Kongresin amerikan më 6 janar, ku pesë njerëz humbën jetën.

I ashtuquajturi ‘burim’ i rrjetit CNN thoshte: “Ajo shkon në qendrat e kurimit të trupit, ha drekë, shkon përsëri në qendrat e trupit, dhe më pas ha darkë me Donald në kopësht. Më pas cikli përsëritet çdo ditë.”

Në një tjetër lajm të ngjashëm, CNN shkruante se zonja Trump ishte “xheloze” për popullaritetin e menjëhershëm të zonjës së Parë të re, Jill Biden.

Më të lexuarat