BREAKING NEWS

Operacioni ‘Plumbi i artë’/ Nga Talo Çela te Florenc Çapja, Klodiana Lala zbulon çfarë i pret 14 të rrezikshmit e shpallur në kërkim: Pas një muaji do të...

Operacioni ‘Plumbi i artë’/ Nga Talo Çela te Florenc
x
BREAKING NEWS

"Ndodh për herë të parë"/ Ish-ministrja Mimi Kodheli jep lajmin fantastik, merr postin e rëndësishëm në Asamblenë e NATO-s

"Ndodh për herë të parë"/ Ish-ministrja Mimi
x
BREAKING NEWS

Zjarri 'gjigand' në kryeqytet/ Flakët “përpijnë” tregun e fruta-perimeve në Tiranë, shikoni pamjet çfarë po ndodh mes dy pallateve. Reagon Policia

Zjarri 'gjigand' në kryeqytet/ Flakët
x
BREAKING NEWS

Emrat e tyre dolën në krime të rënda pas dëshmive tronditëse të Dumanit dhe Hoxhajt, SPAK shpall në kërkim ndërkombëtar 14 ‘bosët’ e njohur, shkresat i përcillen Interpolit

Emrat e tyre dolën në krime të rënda pas dëshmive
x
BREAKING NEWS

Zhvillimet e fundit politike, reagon Artan Hoxha dhe lëshon komentin e fortë: Maskara...

Zhvillimet e fundit politike, reagon Artan Hoxha dhe lëshon komentin e
x
BREAKING NEWS

Vjen lëvizja urgjente! Zgjedhja e Kryesisë së PD-së/ Rithemelimi zbardh agjendën, ja si do të mësohen emrat fitues. Berisha e Paloka do të…

Vjen lëvizja urgjente! Zgjedhja e Kryesisë së PD-së/
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi: Zgjedhja e Berishës në krye të PD atentat ndaj demokracisë, ish-kryeministri është simboli i korrupsionit, pas SHBA edhe BE pritet ta shpallë “non grata”

Brizida Gjikondi: Zgjedhja e Berishës në krye të PD atentat ndaj
x
BREAKING NEWS

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”: Kush janë ministrat më të korruptuar në qeveri, surpriza e madhe është Edi Rama, ja në çfarë vendi renditet në listë

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”: Kush janë ministrat
x

Bota

Zi në kinematografi! Aktori ndahet nga jeta në rrethana të paqarta

Zi në kinematografi! Aktori ndahet nga jeta në rrethana të

Fred Ward, i cili luajti në filmin e famshëm “Tremors” së bashku me Kevin Bacon, ka humbur jetën në moshën 79-vjeçare.

Emri i tij i plotë ishte Frederick Joseph Ward, ku famën e mori në vitin 1973 nëpërmjet një roli në një televizion italian

Një i afërm i Ward thotë për TMZ se ai vdiq më 8 maj, ndërsa shkaku i vdekjes është aktualisht i paqartë.

“Tremors” ishte sigurisht roli më i njohur i Ward, por ai fitoi një Golden Globe si pjesë e kastit të “The Right Stuff”. Gjatë gjithë karrierës së tij, Ward pati gjithashtu role në “True Detective”, “Grey’s Anatomy”, “ER”, “Miami Blues”, “The Player” dhe “Short Cuts”.

Ndërsa “Tremors” e pati premierën e saj në vitin 1990.

Ward vazhdoi karrierën e tij në Hollywood deri në vitin 2018.

Kjo pasi më vonë ai vendosi që t’i dedikohej pikturës.

Fred Ward ka spikatur gjithnjë për rolet e tij të veçanta dhe ka marrë gjithnjë vëmendje.

Ai la pas gruan e tij prej 27 vitesh, Marie-France Ward dhe djalin e tij, i cili quhet Django.

Ward lindi në San Diego por ka jetuar edhe disa kohë në Romë, Itali.

Ai do mbahet mend gjithnjë për rolet e tij mjaft të mira në kinematografi.

Zi në kinematografi! Aktori ndahet nga jeta në rrethana të