BREAKING NEWS

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do të jetë moti në gjithë Shqipërinë dhe surprizat e papritura në fundjavë

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do
x
BREAKING NEWS

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika, ka të plagosur dhe disa të arrestuar. Zbardhet shkaku pse nisi konflikti në mes të rrugës

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika,
x
BREAKING NEWS

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës, Taulant Balla del me njoftimin e jashtëzakonshëm dhe zbulon lëvizjen që do të bëjë Kuvendi në shtator: E papranueshme dhe absurde...(FOTO)

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen ‘Bomba’, ‘Merimanga’ e grupi i famshëm ‘Intelektuali’ të përfshirë dhe politikanë shqiptarë, ja çfarë di për rastin e Ilir Metës

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur shqiptar, autor i 135 veprave dhe albanolog me zë (EMRI+FOTO)

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur
x
BREAKING NEWS

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush përflitet se do të ikë nga kabineti

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush
x
BREAKING NEWS

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike, aftësinë e kufizuar dhe kujdestarin e personit, ja kategoritë që përfitojnë

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike,
x
BREAKING NEWS

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në Itali, zgjedhjet në shtator alarmojnë inteligjencën e fshehtë, ndërhyrje emergjente për të parandaluar të papriturat, ja prapaskenat

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në
x

Bota

Zyrtari i inteligjencës amerikane bën deklaratën e fortë, zbulon çfarë po përpiqet të bëjë Putin në Ukrainë

Zyrtari i inteligjencës amerikane bën deklaratën e fortë,

Një zyrtar i lartë i inteligjencës amerikane ka deklaruar se presidenti rus, Vladimir Putin, ka ende ambicie për të kapur “pjesën më të madhe të Ukrainës”.

Avril Haines, drejtoresha amerikan i inteligjencës kombëtare, tha në një konferencë të departamentit të tregtisë: “Ne vazhdojmë të jemi në një pozicion ku ne shikojmë Presidentin Putin dhe mendojmë se ai ka efektivisht të njëjtat synime politike që kishim ne më parë, që do të thotë se ai dëshiron të marrë pjesën më të madhe të Ukrainës”.

Zonja Haines tha gjithashtu se fotografia për luftën mbeti “shumë e zymtë” dhe agjencitë e inteligjencës amerikane panë tre skenarë të mundshëm në afatin e afërt.

Më shumë gjasa do të ishte një konflikt i ashpër në të cilin forcat ruse kishin vetëm përfitime në rritje, ndërsa skenarët e tjerë përfshinin një përparim të madh rus dhe Ukraina që të arrinte të stabilizonte vijat e frontit.

“Me pak fjalë, fotografia mbetet mjaft e zymtë,” tha zonja Haines.

 

Më të lexuarat