BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga politika dhe i nxjerr në shesh të gjitha: Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2  milionë euro, ja si e helmuan me kafe amb...

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset eksploziv dy banesave, policia zbardh detaje

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit të Dosjeve të publikojë emrat e ish-sigurimsave që janë pjesë e Administratës Publike

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit
x
BREAKING NEWS

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës dosjen e spiunit, dekretimi i Begajt, flirtet me Ramën dhe ambasadoren Kim xhindosën kreun e “Foltores”

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës
x
BREAKING NEWS

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi sherri mes autorit dhe 55-vjeçarit ku agravoi në përdorimin e armëve. Reagon Policia

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi
x
BREAKING NEWS

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po përgatit Vuçiç bashkë me Putin për Kroacinë, paralajmërohen trazira, ja si situata mund të përshkallëzohet në konflikt të armatosur

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po
x
BREAKING NEWS

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e kuqe” mes SHBA-së dhe Rusisë mund të ndezin Kosovën, Putin kërkon gjakderdhje në Ballkan

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e
x
BREAKING NEWS

“Zelensky është si Hitleri”, Dmitry Medvedev del me teorinë e frikshme, ja si zyrtari i lartë rus po e përgatit terrenin për të marrë vendin e Vladimir Putinit

“Zelensky është si Hitleri”, Dmitry Medvedev del me
x

Bota

Zyrtari ukrainas jep alarmin: Trupat ruse po përgatiten për...

Zyrtari ukrainas jep alarmin: Trupat ruse po përgatiten për...

Një këshilltar i Ministrit të Punëve të Brendshme të Ukrainës, Vadym Denysenko, ka deklaruar se trupat ruse mund të rifillojnë ofensivën në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev, nëse forcat e Bjellorusisë i bashkohen pushtimit ose nëse forcat ukrainase shkatërrohen në frontin lindor.

“E para është nëse Lukashenko pranon të vendosë ushtrinë bjelloruse këtu. Deri më tani ai e ka shmangur këtë, duke mos e aprovuar një lëvizje të tillë. Opsioni i dytë, nëse Lukashenko nuk e bën këtë, një sulm ndaj Kievit është i mundur vetëm pasi grupi ukrainas në lindje të Ukrainës të shkatërrohet plotësisht”, sugjeroi këshilltari.

Denysenko vuri në dukje se Bjellorusia është aktualisht shumë e rëndësishme për Kremlinin, pasi pushtimi i mundshëm i Ukrainës do të devijojë fokusin e një pjese të ushtrisë ukrainase nga fronti lindor dhe do të krijojë një kërcënim për një sulm në Chernihiv ose Kiev.

Deri tani nuk ka shenja të përgatitjeve për një ofensivë tjetër të forcave armike nga territori i Bjellorusisë, por një kërcënim i tillë mbetet i pranishëm, kështu që ushtria ukrainase mban një pjesë të trupave të saj në veri të vendit. për të mbuluar zonat kufitare.

Sipas inteligjencës mbrojtëse të Ukrainës, komanda e ushtrisë së Bjellorusisë që nga 1 korriku ka grumbulluar shtatë batalione në kufirin me Ukrainën.

 

Më të lexuarat