BREAKING NEWS

Inteligjenca amerikane fut në ankth botën: Ja se kur Putin do të nisë luftën bërthamore që mund të na çojë në katastrofën më të madhe që ka parë njerëzimi

Inteligjenca amerikane fut në ankth botën: Ja se kur Putin do të
x
BREAKING NEWS

Anglia i pret shpresat Vuçiçit për “Ballkanin e Hapur” dhe rrit prezencën ushtarake në rajon, ja si Londra do të parandalojë skenarët destabilizues të Moskës

Anglia i pret shpresat Vuçiçit për “Ballkanin e
x
BREAKING NEWS

Ngjela paralajmëron arrestimin e “peshqve të mëdhenj”, zbulon se shumë dosje të bujshme që ka në dorë SPAK po hetohen nga amerikanët

Ngjela paralajmëron arrestimin e “peshqve të
x
BREAKING NEWS

Rusia bën tërheqjen e parë nga Ukraina, SHBA paralajmëron fundin e tmerrshëm për Vladimir Putinin

Rusia bën tërheqjen e parë nga Ukraina, SHBA paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Putini i tregon “vijat e kuqe: NATO: Nëse dërgon trupa në Suedi dhe Finlandë, ne do të përgjigjemi

Putini i tregon “vijat e kuqe: NATO: Nëse dërgon trupa në
x
BREAKING NEWS

Nesër në gazetën "SOT" do të lexoni: Rriten pagat në administratë, ja kush përfiton! Zbulohen dhe sa do të jenë pagesat e kompensimit për efektivët e policisë që shërbejnë larg vendbanimit

Nesër në gazetën "SOT" do të lexoni: Rriten pagat
x
BREAKING NEWS

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, reagon Bardhi: Berisha duhet të ulë kokën dhe të heshtë, do të turpërohet kur...

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, reagon Bardhi: Berisha duhet të ulë
x
BREAKING NEWS

“Ka një problem, aty kushtojnë shumë proceset dhe e dyta...”, Sali Berisha njofton lëvizjen e radhës për padinë ndaj Blinken-it

“Ka një problem, aty kushtojnë shumë proceset dhe e
x

Dossier

E thonë astrologët: Këto janë ditët më të “këqija” të muajit prill

E thonë astrologët: Këto janë ditët më të

Nëse besoni në astrologji, me siguri do t’ju interesojë se cilat janë ditët e mira dhe cilat janë ditët e këqija të prillit.

Sidomos kur kemi parasysh se në prill do të kemi një eklips diellor.

Nëse keni një vendim të rëndësishëm për të marrë këtë muaj, është shumë e rëndësishme se cilën ditë do të zgjidhni për të.

Eklipsi diellor ndodh më 30 prill dhe do të na kujtojë se “nuk është ar gjithçka që shkëlqen”.

Nuk duhet të lëvizni shumë atë ditë, duhet të dëgjoni trupin tuaj me sa më shumë kujdes dhe të mos keni dëshirë për aktivitet të tepruar fizik, transmeton Telegrafi.

Ditët e favorshme në prill 2022 janë: 6, 7, 14, 18, 20 dhe 22 prill.

Ditë të pafavorshme janë: 16, 19 dhe 26 prill.

Megjithatë, lajmi i mirë është se nuk mund të prisni Merkurin retrograd në prill, fajtorin e famshëm për ngjarjet negative.

Më së miri është që këto ditë t’ia kushtoni vetes, relaksimit dhe mundësisë për të kaluar kohë me familjen tuaj.

Mundohuni të ndaheni nga lajmet, problemet në punë dhe gjithçka që ju prish qetësinë.

Sipas astrologjisë, nuk duhet të merrni ndonjë vendim të rëndësishëm më 16 prill – ditën e Hënës së plotë.

Gjatë hënës së plotë dhe disa ditë më vonë, ka shumë mundësi që të merret një vendim i gabuar, ndaj është më mirë t’i shtyni momente të tilla për një ditë tjetër.