BREAKING NEWS

“Kukësi si Londra e vogël”/ Media britanike japin alarmin: Cilat janë 9 bandat që po trafikojnë shqiptarët, reklamojnë shërbimet e tyre edhe në TikTok

“Kukësi si Londra e vogël”/ Media britanike japin alarmin:
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një 35-vjeçar, dyshimet e para

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për faturën, identifikohet pronari i restorantit, policia e shpall në kërkim

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për
x
BREAKING NEWS

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron Sveçlën: Precedent i tmerrshëm, zyrtarë të Kosovës mund ta pësojnë në të ardhmen

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim tradhtie kombëtare, antishqiptarizmi i bashkuar me korrupsionin e lartë shtetëror në Tiranë”, Spartak Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Prisni dhe shikoni...

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim
x
BREAKING NEWS

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha më arrestoi”, Idajet Beqiri nxjerr prapaskenat dhe ngre dyshimet e forta

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha
x

Aktualitet

Moti merr kthesën e madhe duke nisur nga dita e nesërme, meteorologia Tanja Porja parashikon surprizat e papritura: Rënie drastike e temperaturave dhe rrebeshe shiu në...

Moti merr kthesën e madhe duke nisur nga dita e nesërme, meteorologia

Meteorologia Tanja Porja parashikon se edhe sot do të kemi vetëm një rënie të lehtë të vlerave termike në mesditë. Kjo rënie do vazhdojë e lehtë dhe graduale deri pas datës 7 korrik ku pritet ndryshimi.

“Dita e sotme pritet e kthjellët në pjesën më të madhe të saj. Presim një rënie të temperaturave të mesditës së sotme me 2-3 gradë. Por kjo rënie pritet në zonat veriore dhe shumë më e lehtë në qendër dhe në zonat jugore. Maksimumi i temperaturave zbret në 38 gradë celcius.

Në tre ditët në vijim mbetemi në kushtet e motit të kthjellët gjatë paraditeve, pasditet janë të gjitha me vranësira të dukshme.

Nga e enjtja në të shtunë kemi prezencë të reshjeve të pakta. Ditën e premte dhe më pak të shtunën presim prezencë të rrebesheve afatshkurtra të shiut.”, bën të ditur Porja.

Meteorologia Tanja Porja parashikon se nga e premtja dhe në vijim kemi gjithashtu edhe rënie të ndjeshme të temperaturave. Pas ditës së enjte që përkon me datën 7 korrik, nga data 8 dhe në vijim vlera minimale në rang territori zbret në 8 gradë celcius.

Kjo rënie do të jetë edhe në orët e mesditës. Ditën e premte temperaturat zbresin në 32 gradë celcius që do të jetë edhe temperatura maksimale në rang territori.

Më të lexuarat