BREAKING NEWS

Inteligjenca amerikane fut në ankth botën: Ja se kur Putin do të nisë luftën bërthamore që mund të na çojë në katastrofën më të madhe që ka parë njerëzimi

Inteligjenca amerikane fut në ankth botën: Ja se kur Putin do të
x
BREAKING NEWS

Anglia i pret shpresat Vuçiçit për “Ballkanin e Hapur” dhe rrit prezencën ushtarake në rajon, ja si Londra do të parandalojë skenarët destabilizues të Moskës

Anglia i pret shpresat Vuçiçit për “Ballkanin e
x
BREAKING NEWS

Ngjela paralajmëron arrestimin e “peshqve të mëdhenj”, zbulon se shumë dosje të bujshme që ka në dorë SPAK po hetohen nga amerikanët

Ngjela paralajmëron arrestimin e “peshqve të
x
BREAKING NEWS

Rusia bën tërheqjen e parë nga Ukraina, SHBA paralajmëron fundin e tmerrshëm për Vladimir Putinin

Rusia bën tërheqjen e parë nga Ukraina, SHBA paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Putini i tregon “vijat e kuqe: NATO: Nëse dërgon trupa në Suedi dhe Finlandë, ne do të përgjigjemi

Putini i tregon “vijat e kuqe: NATO: Nëse dërgon trupa në
x
BREAKING NEWS

Nesër në gazetën "SOT" do të lexoni: Rriten pagat në administratë, ja kush përfiton! Zbulohen dhe sa do të jenë pagesat e kompensimit për efektivët e policisë që shërbejnë larg vendbanimit

Nesër në gazetën "SOT" do të lexoni: Rriten pagat
x
BREAKING NEWS

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, reagon Bardhi: Berisha duhet të ulë kokën dhe të heshtë, do të turpërohet kur...

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, reagon Bardhi: Berisha duhet të ulë
x
BREAKING NEWS

“Ka një problem, aty kushtojnë shumë proceset dhe e dyta...”, Sali Berisha njofton lëvizjen e radhës për padinë ndaj Blinken-it

“Ka një problem, aty kushtojnë shumë proceset dhe e
x

Dossier

Pak njerëz e dinë! Mësoni çfarë do të thotë nëse ju pëlqen të vishni rroba të zeza

Pak njerëz e dinë! Mësoni çfarë do të thotë

Sipas parimeve të Feng shui-t, nëse ju pëlqen të vishni rroba të zeza, mund të tërhiqni energji të pabesueshme

Nëse dëshironi të mësoni kuptimin dhe simbolikën më të thellë të ngjyrave, mund t’i hidhni një sy interpretimeve të traditës feng shui, si dhe kuptimit psikologjik të ngjyrave.

Çfarë simbolizon e zeza?

Njerëzit më së shpeshti e lidhin të zezën në kuptimin shpirtëror me energjinë negative dhe trishtimin, ndërsa sipas feng shui-t lindor, e zeza ka shumë të bëjë me ujin.

Ekspertët besojnë se kjo për faktin se e zeza pasqyron thellësinë dhe pafundësinë e elementit të ujit.

Rrobat e errëta interpretohen në Feng shui si një shenjë stabiliteti. Nëse keni planifikuar një takim të rëndësishëm ose duhet të bëni një detyrë ose punë të përgjegjshme, vishni rroba të zeza.

Megjithatë, ekspertët e feng shui-t paralajmërojnë se nuk duhet të visheni nga koka te këmbët me të zeza, por ta dozoni me kujdes këtë ngjyrë, sepse e zeza rrit efektin e ngjyrave të tjera, kështu që është e dëshirueshme që të mos e bëni atë kryesore.

Ngjyra e zezë nga këndvështrimi i një psikologu

Psikologët thonë se e zeza zgjidhet nga ata njerëz që duan të krijojnë përshtypjen e misterit. Rrobat e zeza janë jashtëzakonisht tërheqëse energjikisht për njerëzit përreth jush. Nëse dëshironi të tërhiqni vëmendjen dhe të dukeni të denjë dhe elegante, vishni të zeza.

Kjo funksionon mirë edhe në takimin e parë. Njerëzit, pa e ditur, tërheqin paralele mes pasurisë dhe suksesit me të zezën. Psikologët e ngjyrave rekomandojnë kufizimin e së zezës dhe freskimin e të zezës me ngjyra të tjera. Opsionet më të mira janë të zezë dhe të kuqe, bardh e zi dhe zi dhe blu.

Përveç kësaj, përdorimi i tepërt i ngjyrës së zezë në gardërobën tuaj mund të shkaktojë mendime negative.