BREAKING NEWS

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me motin me 10 gusht

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me
x
BREAKING NEWS

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe gruas së tij/ Autoritetet amerikane po hetojnë nëse kishte konflikt mes çiftit! Në apartament u gjetën shenja…

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e qëlloi me armë zjarri 12-vjeçarin

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në Shkodër, dyshimet e para

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në
x
BREAKING NEWS

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në New-York/ Zbardhen detaje të reja, hetimet: Në apartament gjenden disa shenja

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x

Dossier

Pak njerëz e dinë! Mësoni çfarë do të thotë nëse ju pëlqen të vishni rroba të zeza

Pak njerëz e dinë! Mësoni çfarë do të thotë

Sipas parimeve të Feng shui-t, nëse ju pëlqen të vishni rroba të zeza, mund të tërhiqni energji të pabesueshme

Nëse dëshironi të mësoni kuptimin dhe simbolikën më të thellë të ngjyrave, mund t’i hidhni një sy interpretimeve të traditës feng shui, si dhe kuptimit psikologjik të ngjyrave.

Çfarë simbolizon e zeza?

Njerëzit më së shpeshti e lidhin të zezën në kuptimin shpirtëror me energjinë negative dhe trishtimin, ndërsa sipas feng shui-t lindor, e zeza ka shumë të bëjë me ujin.

Ekspertët besojnë se kjo për faktin se e zeza pasqyron thellësinë dhe pafundësinë e elementit të ujit.

Rrobat e errëta interpretohen në Feng shui si një shenjë stabiliteti. Nëse keni planifikuar një takim të rëndësishëm ose duhet të bëni një detyrë ose punë të përgjegjshme, vishni rroba të zeza.

Megjithatë, ekspertët e feng shui-t paralajmërojnë se nuk duhet të visheni nga koka te këmbët me të zeza, por ta dozoni me kujdes këtë ngjyrë, sepse e zeza rrit efektin e ngjyrave të tjera, kështu që është e dëshirueshme që të mos e bëni atë kryesore.

Ngjyra e zezë nga këndvështrimi i një psikologu

Psikologët thonë se e zeza zgjidhet nga ata njerëz që duan të krijojnë përshtypjen e misterit. Rrobat e zeza janë jashtëzakonisht tërheqëse energjikisht për njerëzit përreth jush. Nëse dëshironi të tërhiqni vëmendjen dhe të dukeni të denjë dhe elegante, vishni të zeza.

Kjo funksionon mirë edhe në takimin e parë. Njerëzit, pa e ditur, tërheqin paralele mes pasurisë dhe suksesit me të zezën. Psikologët e ngjyrave rekomandojnë kufizimin e së zezës dhe freskimin e të zezës me ngjyra të tjera. Opsionet më të mira janë të zezë dhe të kuqe, bardh e zi dhe zi dhe blu.

Përveç kësaj, përdorimi i tepërt i ngjyrës së zezë në gardërobën tuaj mund të shkaktojë mendime negative.

Më të lexuarat