BREAKING NEWS

“Po e ndaj me ju këtë ngjarje shokuese”, Sazan Guri zbulon bisedën e ‘frikshme’: Funeral falas dhe mbi 1 milion lekë nëse e regjistron vdekjen me COVID-19

“Po e ndaj me ju këtë ngjarje shokuese”, Sazan Guri zbulon
x

Ekonomia

Bie sërish monedha e Eurozonës, ja me sa u këmbye sot euro

Bie sërish monedha e Eurozonës, ja me sa u këmbye sot euro

Euro sërish po shkon drejt pikiatës. Mësohet se ditën e sotme, monedha e Eurozonës ka zbritur sot në kuotën e 122.7 lekëve. Ndërkaq Paundi britanik ka regjistruar një rritje të ndjeshme prej 0.4 pikësh duke u ngjitur në nivelin e 142.7 lekëve.

Dollari amerikan nuk ka pësuar ndryshime të vlerës duke vazhduar edhe sot të këmbehet me 111.2 lekë. Franga zvicerane ka arritur në vlerën e 111.7 lekëve duke shënuar sërish rritje.

Dollari kanadez dhe ai australian këmbehen sot me përkatësisht 83.8 lekë dhe 76 lekë./ SCAN