Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Bie sërish monedha e Eurozonës, ja me sa u këmbye sot euro

Postuar: 12/11/2019 - 13:39

Euro sërish po shkon drejt pikiatës. Mësohet se ditën e sotme, monedha e Eurozonës ka zbritur sot në kuotën e 122.7 lekëve. Ndërkaq Paundi britanik ka regjistruar një rritje të ndjeshme prej 0.4 pikësh duke u ngjitur në nivelin e 142.7 lekëve.

Dollari amerikan nuk ka pësuar ndryshime të vlerës duke vazhduar edhe sot të këmbehet me 111.2 lekë. Franga zvicerane ka arritur në vlerën e 111.7 lekëve duke shënuar sërish rritje.

Dollari kanadez dhe ai australian këmbehen sot me përkatësisht 83.8 lekë dhe 76 lekë./ SCAN

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/12/2019 - 07:16

Komisioni i Ekonomisë miratoi dje nismën e propozuar nga deputeti Arben Ahmetaj për rivlerësimin e pasurive të paluajtshme.

Postuar: 11/12/2019 - 21:15

Eksperti i ekonomisë, Selami Xhepa ka komentuar faturat financiare të tërmetit të 26 nëntorit.Xhe

Postuar: 11/12/2019 - 08:40

Paratë që emigrantët dërgojnë tek të afërmit e tyre në Shqipëri kanë arritur në nivelin më të lar

Postuar: 11/12/2019 - 08:33

Kursi zyrtar i këmbimit valutor, datë 11 dhjetor 2019, publikuar nga Banka e Shqipërisë.

Postuar: 11/12/2019 - 07:14

Bizneset e shohin me skepticizëm projektin për fiskalizimin.

Postuar: 10/12/2019 - 09:24

Më poshtë gjeni kursin zyrtar të këmbimit valutor, datë 10 dhjetor 2019, të publikuar nga Banka e

Postuar: 10/12/2019 - 07:19

Administrata shtetërorevijon të jetë burim abuzimesh për shumë persona.