BREAKING NEWS

Goditi agresorin që qëlloi kreun e opozitës, policia ndalon 2 truproja të Berishës

Goditi agresorin që qëlloi kreun e opozitës, policia ndalon 2
x
BREAKING NEWS

“Isha 10 metra larg, kur dëgjuam incidentin...”/ Neutralizoi agresorin që goditi Berishën, Erzen Breçani rrëfen momentin e ndërhyrjes: Lëvizje të dyshimta u kapën në oborrin e PD-së para protestë, por...

“Isha 10 metra larg, kur dëgjuam incidentin...”/ Neutralizoi
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës, Flamur Noka zbulon prapaskenat: Kam informacione të sigurta që tregojnë se...

Sulmi ndaj Berishës, Flamur Noka zbulon prapaskenat: Kam informacione
x
BREAKING NEWS

“Rrezikojmë të shkojmë në luftë civile”, Jozefina Topalli bën paralajmërimin e fortë: Uroj të reflektojmë, pasi...

“Rrezikojmë të shkojmë në luftë civile”,
x
BREAKING NEWS

"Gerti Shehu i infiltruar"/ Deklarata e fortë e deputetit të PD-së: Ja pse prokuroria ka lëshuar një dokument informal

"Gerti Shehu i infiltruar"/ Deklarata e fortë e deputetit të
x
BREAKING NEWS

Dhuna ndaj Berishës/ Klodiana Lala zbardh detaje tronditëse: Autori ka precedentë për plagosje, në momentin e sulmit dyshohet se ka pasur me vete...

Dhuna ndaj Berishës/ Klodiana Lala zbardh detaje tronditëse: Autori ka
x
BREAKING NEWS

“Ishte për t’u bërë”/ Dhunoi Sali Berishën, Klodiana Lala zbardh detaje të forta nga biseda e truprojës me autorin

“Ishte për t’u bërë”/ Dhunoi Sali
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Sali Berishës, reagon ashpër Ambasada Britanike: Dhuna nuk ka vend në demokraci, mbështesim...

Sulmi ndaj Sali Berishës, reagon ashpër Ambasada Britanike: Dhuna nuk
x

Ekonomia

Dollari amerikan vijon të forcohet, ndërsa Paundi britanik ‘në rënie të lirë’

Dollari amerikan vijon të forcohet, ndërsa Paundi britanik

Dollari amerikan ka regjistruar një rritje të fortë përgjatë fundjavës teksa është blerë mëngjesin e djeshëm me 119.4 lekë dhe është shitur me 120.9 lekë në raport me ditën e djeshme. Sipas kursit të këmbimit lokal edhe Franga zvicerane ka rikuperuar sërish pikë duke u forcuar përballë monedhës vendase duke u blerë këtë mëngjes me 121 lekë dhe duke u shitur me 122.2 lekë. Paundi britanik ndërkaq ka shënuar një rënie të ndjeshme të kuotës duke u blerë me 127.2 lekë dhe duke u shitur me 131.5 lekë në raport me javën e kaluar referuar tregut të brendshëm valutor. Monedha europiane sakaq vijon të ruaj relativisht të njëjtat vlera këtë fillim jave në raport me javën që lamë pas pasi është blerë me 116.1 lekë dhe është shitur me 16.8 lekë.