BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Ekonomia

Euro dhe Dollari sërish në rënie drastike, leku vijon të forcohet, ja çfarë po ndodh me Paundin britanik

Euro dhe Dollari sërish në rënie drastike, leku vijon të

Monedhat kryesore të huaja në treg kanë vijuar një rënie të lehtë edhe ditën e premte. Sipas kursit zyrtar të këmbimit nga Banka Qendrore dollari amerikan humbi 0.23 pikë, duke u këmbyer me 100.31 lekë.

Euro gjithashtu vazhdon humbet pikë pas ringritjes në javën e fundit të muajt gusht. Me minus 0.33 pikë monedha këmbehet me 107.32. Rënia e Euros gjatë kësaj vere arrit në nivelet me të ulëta historikë duke arritur nën 100 lekë. Ky forcim i lekut shpjegohej kryesisht me fluksin vizitorëve gjatë sezonit turistik.

Franga Zvicerane gjithashtu sipas kursit të përditësuar, bie me 0.27 pikë duke u këmbyer me 112.46 lekë.

Nga ana tjetër paundi britanik, vijon të jetë monedha e huaj më e fortë krahasuar me të tjerat. Me një rëne prej 0.18 pikë, ajo këmbehet me 125.18 lekë. Në korrik monedha britanike arriti vlerën me të ulët të këtij vitit duke u këmbyer me 115.7 lekë.

Më të lexuarat